şükela:  tümü | bugün soru sor
79 entry daha
  • kesinlikle alınmaması gereken oyun. öncelikle olay sadece lootboxlar değil. ea bu dlc işinin bokunu çıkardı, oyun bildiğin satışa çıktığında eksik ve minimum 3-4 dlc çıkıyor eksikleri kapatmak için. zaten oyuna 50 dolar/euro yada 100 küsur tl vermişsin, bir de toplamda aynı miktar para verip eksik oyunu tamamlıyorsun. tabi dlcleri tek tek almaya kalkarsan da kazık yiyorsun, o yüzden season pass/premium şeklinde alıyorsun. bütün bunları yaptıktan sonra ne oluyor peki, oyundaki bütün güzel silahlar öyle güzel kilitlenmiş ki, bf4'ten örnek, assault oynuyordum mesela, ilk verdiği silah o kadar leş ki insanı oyundan soğutuyor. tabi ki ea kardeşimiz bunu da düşünmüş, istersen 7 euroya o class için experience pack alıyorsun ve silahları açabiliyorsun. normal oyunlardan gelen experienceların o kadar ağzına sıçmışlar ki bf4'te, hiçbir şey açamıyorsun doğru düzgün. bu konudaki son düzgün oyunları galiba battlefield bad company 2 idi. hiçbir silah zayıf hissettirmiyordu, açmak çok zor değildi. tek dlc geldi, o da başlı başına oyun gibi olan battlefield vietnam dlc'siydi.

    şimdi ea'i savunan arkadaşlara sorum şu, oyundaki her şeyi açman için yaklaşık 2400 saat oynaman lazım. siz razıysanız 2400 saat oynamaya yada 2000 dolara yakın para akıtmaya, buyrun oynayın ve ne kadar mükemmel olduğundan bahsedin(karşılaştırma açısından bad company 2'de 45-50 saatte ortalama bir oyuncu her şeyi açabilir. evet daha az content var ama battlefront 2'nin 2400 saat yerine en fazla 150 saat tutması lazım) . ama bu microtransactionlar olsun, dlcler olsun diğer oyunları/şirketleri de etkiliyor ve yakında oyunlar tamamen mobil oyunlara dönecek. ben bu düzene daha fazla para vermek istemiyorum, ben o kadar para verdiğim oyunun %20'sini oynayıp kalanı için de oyun kadar para vermek istemiyorum. dlc adı altında oyunun içinde olması gereken contente para vermek istemiyorum.

    ayrıca şunu da ekleyeyim, param var diyip her şeye gereğinden fazla para akıtan ve oyuncular arasında whale diye tabir edilen tipler yüzünden iyice boku çıkıyor oyunların. hearthstone da benzer durumlar yaşıyor, ön sipariş verip 50 pack alıyorsun, en fazla 3 legendary, 7-8 epic çıkıyor. bazen commonları tamamlayamıyorsun lan, zaten her yeni expansion'da iyi kartları epic yapmaya başladılar. bir meta deck için bir en az 4 epic, 3 legendary falan gerekiyor. adventureları da kaldırdılar, çünkü bir adventure'dan en fazla 20/25 euro kazanabiliyorlardı adam başı(free to play oynayan arkadaşlar da gold biriktirerek açıyorlardı). şimdi senede 3 expansionla milletin cebini boşaltmaya çalışıyor. neyse hem blizzard, hem ea boykot listeme eklendi.

    dipnot: almayın, aldırmayın.
78 entry daha