şükela:  tümü | bugün
46 entry daha
  • asabi türk insanı hakkında katıldığım tespit. bazen karşınızdaki kişinin orospu çocukluğuna oranla bunun birkaç tık ötesi de olabiliyor.

    normalde hiç adetim olmamasına ve huylarını da bilmeme rağmen geçenlerde bir avm oto yıkamacısına gitmek durumunda kaldım. arabadan indiğim andan itibaren sarışın kirli sakallı çelimsiz bir velet (en fazla 20'li yaşlardadır) vücut dili olarak kollar yanlara açık kavgaya girişmeye ramak kalmışçasına "merhaba?" diyerek çıkageldi :) fiyat sordukça da "30 lira? 100 lira?" gibi böyle ne soruyon der gibisinden vurgularla ve kavga çıksın ister bakışlarla cevap verdi. bakın verdiği cevaplarda bir terslik yok; tamamen adamın hal,hareket ve tavırlarından bahsediyorum. zira uzaktan bizi gören birbirimize dayılanıyoruz birazdan da kavgaya tutuşucaz sanır.

    neyse bu bana arabanın üzerindeki reçinenin normal yıkamayla temizlenemeyeceğini, mutlaka indirimli 250 liralık paketten yaptırmam gerektiğini filan anlattı. dedim sen yıka, paket maket uğraşıcak vaktim yok. çıktım yukarıda işimi hallettim 45 dk sonra uğradığımda başka adamlar da olmasına rağmen direkt buna gittim araba oldu mu nerde diye, yüzüme bile bakmadan şu arkadaş bakıyor diye işaret etti. yıkamanın ardından reçine meçine hak getire, tamamen temizlenmişti. ödemeyi yaptık aldık arabayı.

    tabi duyarcı tayfa "ama onlar da günde kaç kişiyle karşılaşıyo :((" diye duyar kasacaktır illa ki de siktirtmeyin duyarınızı, biz de çalışıyoruz. sana yapılan en kötü muameleyi kendine rol model olarak seçip herkese öyle davranırsan senden bi bok olmaz. hele hizmet sektöründe kusura bakma hiçbir bok olmaz.
64 entry daha