şükela:  tümü | bugün
8 entry daha
 • öncelikle michael jackson'ın bugün düştüğü duruma baktığımızda -southparkta itin götüne soktular- bir çok insana anlam ifade etmeyen konserdir.ama o dönemde 20 yaşın altında olan herkesin sevgilisi gelmişti istanbul'a.zaten kimsenin michael jackson' ın müziği ile ilgili problemi olduğunu sanmıyorum.

  ilk konseri kaçırdığım için deliler gibi üzülürken, ertelenince sevinip yeni konser için ilk bilet alanlardanım.zaten 93 yazı konserler açısından unutulmaz bir yazdı.o gün sabah kalkıp öğlen vaktinde stadın önünde biten, orda saatlerce bekleyen, inönünün araç giriş kapısından ilk 100 kişi ile girip sahayı boydan boya koşup en öne yerleşenlerden biriydim yanımdaki arkadaşımla.sanırım hala 6 saat vardı konsere.herkes önlerde kendi yerinde oturup bekledi saatlerce.yaklaşık 2 saat kala oturmak da imkansız hale gelince sıkışmalar başlamıştı.herkes yerini sağlamlaştırma çabasındaydı zaten.

  hatunun teki en önden izleyebilmek için yanımdaki arkadaşıma ben senin önüne geçeyim sen de bana sarıl ööle izleyelim demesi ve salak arkadaşımın neden bahsedildiğini anlamayıp 20 saniye hatunun suratına bakıp arkasını dönmesi kadınların istediklerini nasıl elde ettikleri konusunda garip bir ders olmuştu..

  konser yanılmıyorsam carmina burana ile açıldı.o vakit henüz reha muhtarın ateş hattı jeneriği ortada yoktu ve bu parça her duyulduğunda kaçacak yer aranmıyordu.michael bey her türlü numarasını yapmıştı.sonradan cem yılmaz'ın taklidini yaptığı sabit duruşları, yerden sıçrayıp bir anda sahnede belirmeler, moonwalk, taşşak tutma hareketi hede hodo.gayet sorunsuz bir konser çıkarmıştı.bütün sevilen parçaları da söylemişti.
  sahneye yanılmıyorsam bir çocuk korosu ile pepsinin seçtiği koca kalçalı salak bir kız çıkmıştı.mikrofon görünce böğürenlerden olan bu hanım kız avaz avaza ay lav yu maykıl deyip yapışmıştı adama.

  konser boyunca -yukarda bahsettiğim hatunda dahil- histeri krizleri ve sıkışmadan kaynaklanan orta boy bir koyun sürüsü sayısında insanı topladı bodyguardlar ön taraflardan.karga tulumba hepsini taşıyorlardı.konsere 3. sırada başlayan izleyiciler en önde bitirmişti.bense sırt çantama yünleri doldurup tersten takma suretiyle kendime hazırladığım koruma sayesinde yamaç kıyısındaki zeytin ağacı gibi yapışmıştım ön kısıma.

  sonundaki havai fişek gösterisi de çok iyiydi.yalnız ya hesap hatası vardı ya da rüzgar oyun etti tüm küller avel avel gökyüzüne bakan seyircilerin üzerine yağıp, gözlerine ağızlarına ve kulaklarına girmişti.kağıt külünden bahsetmiyorum,leblebi büyüklüğünde parçalar yağıyordu.bir sürü insan da orda sağlık çadırlarına akın etmişti.

  eve vardığımda değirmene koşulmuş eşşek gibi yorgun ama gururluydum.arada cüzdanımı kaybetmiştim.çeşitli sıyrık ve morluklara sahiptim ama michael jackson konserine gitmiştim.ne salakmışız o zaman..
28 entry daha
hesabın var mı? giriş yap