şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
  • youtube'da mert sezer'in kanalı sayesinde bilgi sahibi olduğum ve buradan da duyurulması gerektiğine inandığım yardım kuruluşu/dernek. berna hanımın tek başına taşıdığı 1tl1umut, sosyal medyada yardım talebinde bulunan insanlara bağışçılardan her ay alınan 1 tl gibi komik bir ücretle yardımcı olmakta. kendisi de sitede türkiye'de her ay 100 kişi 1 lira verse; ortalama 750.000 tl eder sözüyle dikkat çekiyor yani derneğin en büyük motivesi daha çok kitlelere ulaşabilmek. yıl sonu 10.000 kişiye ulaşmayı hedeflemek istiyorlar fakat berna hanımında paylaşım ve insanlara ulaşmak konusunda zorlandıklarını değiniyor. büyük etkiler bırakabilen ekşi sözlükle bunu çok az sürede ulaşabileceğime gönülden inanıyorum. inanmak istiyorum.

    ek olarak verdiğiniz bağışlardan tereddüt edenlerin bu linke bakmaları halinde bağışçılardan toplananlarla ve yardım için aktarılan paraların dökümünü görmeniz ve takip etmeniz mümkündür.

    mert sezerle olan röportaj için youtube

    edit: bu kadar yazıdan sonra sanırım önce kendimden başlamam gerekirdi 5tl1umut yazıp 8071 e atarak 5 tlık bağışçıları oldum.
11 entry daha