şükela:  tümü | bugün
9 entry daha
 • referanslı link verip sanki sitenin normal linkini veriyormuş gibi lanse edenler kendilerini çok akıllı sanıyorlar galiba. bir de tam yukardaki entryde referanslı link verip gizli linkten referans numarasını silmiş. pes artık yani. hayır referanslı linklere alerjim yok. ben de kendi linkimi vereceğim ama milleti mal yerine koymuyorum.

  efendim binance bir hong kong borsasıdır. şu an coinmarketcap'ta görünene göre 24 saatlik bitcoin hacmi 3.5 milyar dolara yakındır. türkiye'nin en büyük borsası olan paribu için bu sayı 25 milyon dolardır. paribu'nun 140 katı hacimleri var tık demiyor. üstelik bu borsa kurulalı 6 ay oldu olmadı. 6 ayda muazzam bir büyümesi var. adamların her şeyi belli çünkü. (sadece bitcoin transfer etmek için okuyorsanız spoiler arasını okumanız yeterlidir)

  binance borsası hakkında videolu bilgilendirme için altuğ öztürk çok güzel 2 video hazırlamış .

  binance nedir

  binance borsası nasıl kullanılır

  videolarda olmayan ve asıl işinize yarayacak ekstra bilgilerse şöyle.

  türk borsalarındaki coinlerden buraya gönderilip orada exchange edilebilir. veya kart ile cex.io'dan bitcoin alınıp ordan binance'eye gönderilebilir. fakat %3.5 cex.io komisyonu artı transfer ücreti vs. derken çok fazla komisyon ücreti çıkar. bunun için benim izlediğim yolu göstereceğim. bu noktada ikilemde kalırsanız redditteki türkçe başlığı okuyup kendiniz karar verin. https://www.reddit.com/…slab/paribu_bitcoin_fiyatı/

  sırf referanstan kazanmak için "türk borsaları pahalı yeaa benim referanslı cex.io linkime tıklayın" diyenlere de inanmayın.

  paribu'ya üye oluyoruz. (diğer borsalar da olur fakat en az problem yaşayacağınız borsa paribu olacaktır büyük ihtimal, daha az transfer ücreti ödemek için koinim üzerinden ltc' de gönderebilirsiniz.) göndereceğimiz para 500 liranın üzerinde ise hesap ayarlarına girip kimliğinizin önünün ve arkasının fotoğrafını çekerek hesabınızı onaylatmanız lazım. hesap genelde 1 saate onaylanıyor. sonra tl işlemlerine gelip hesabınıza para göndermelisiniz. paribu akbank ile çalıştığı için akbank hesabınız varsa mesai saatleri dışında da havale yapabilirsiniz. yoksa mesai saatleri içinde eft yaparsınız. sonra marketten bitcoin alımı için bir sınır girip bitcoin alıyorsunuz. veya o anki mevcut kurdan almak isterseniz yandaki küçük artıya basıyorsunuz. alım satımda %0.4 kadar komisyon alıyor. (eğer mevcut fiyatın altından veya üstünden alırsanız %0.3) bu komisyon hesaba para gönderiminden değil, parayı bitcoine çevirirken alınan komisyon. paribuya en az 100 tl gönderilebilir. şu an bitcoin transfer ücreti de 25 lira. yani komisyon fln derken o paranın erimemesi için minimum 150 tl girmenizi öneririm. maalesef transfer ücreti sabit ve yüksek. 100 bitcoin de gönderseniz 25 tl kesiliyor. (şu anki mevcut kurla)

  --- spoiler ---

  şimdi binance'e üye olmalısınız. efendim bu benim referanslı linkim. üye olduktan sonra bilgisayardaysanız eğer yukardaki funds bölmesinden deposits withdrawals kısmına geliyorsunuz. burada bitcoini buluyorsunuz ve deposit kısmına tıklıyorsunuz. burda karşınıza bitcoin cüzdan kimliğiniz çıkacak. bu numarayı kopyalayıp geri paribu'ya geçiyorsunuz. paribudan bitcoin işlemleri kısmına geliyorsunuz. burdan bitcoin çekmeye tıklayıp cüzdan numarasını girip miktar kısmında eğer hepsini yollayacaksanız '`+`' ya basıyorsunuz. burada yanda belirtildiği gibi 10binde 5 btc lik bir transfer ücreti var. bu para minerlara gidiyor, sitenin kendi aldığı bir ücret değil. minerlar sadece bitcoin üretmez aynı zamanda transferleri'de yapar. yaklaşık 6 dolardan 24 lira gibi bir transfer ücreti oluyor.

  işlemi onayladığınızda telefonunuza onay smsi geliyor. onayladığınız zaman transfer başlıyor. benim transferim yarım saatte geçmişti ama daha fazla veya daha az da sürebilir.
  --- spoiler ---

  şimdi bitcoin binance hesabımıza geldi. burda exchange kısmına geliyoruz ve bir altcoin seçiyoruz. iyi bir grafik takibiyle altcoinlere olabilecek en dipten girilip sabırla beklenip %10-20 karla çıkılırsa kısa sürede güzel karlar elde edilebilir. fakat bunun için iyi bir takip ve analiz, çok iyi bir sabır gerekmektedir. bu yüzden şu 2 entryimi okumanızı öneririm. (bkz: #72653953) (bkz: #72705066), daha sonra mevcut kurlar üzerinden parayı hemen çevirmek isterseniz 'market bölümüne tıklıyoruz. yok bir alt limit vereceksek eğer yandaki limitten bir sayı belirliyoruz ve bitcoini bir altcoine çeviriyoruz. sağ üstte hesabımızın altında elimizde altcoinler olsa bile onu mevcut kur üzerinden bitcoine çevirip gösteriyor. altcoin değeri bitcoine göre endeksli olduğu için bitcoin yükselirken altcoin sabit kalsa bile (dolar değil bitcoin cinsinden) siz bitcoin üzerinden yine kazanırsınız. eğer bitcoin yükselirken aynı zamanda aldığınız altcoin de bitcoine göre artarsa siz bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.

  altcoinler konusunda bitfinex yerine binance borsasını tavsiye ediyorum. işlemler daha hızlı ve çok daha güvenilir bir borsa. bitfinex'in tether olayından ve nytimes'da çıkan haberden sonra en büyük bitcoin borsası olsa bile güvenim yok.

  ekstra sormak istediğiniz sorular olursa bana danışabilirsiniz.

  edit: bazı kişilerin aklında iota'nın 'withdrawals' kısmının aktif olmadığından dolayı soru işaretleri kalmış. arkadaşlar o bölümün aktif olmaması demek paranızı çekemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. sadece iota olarak transfer yapabileceğiniz bir altyapı henüz hazır değil demek. siz mevcut iotanızı bitcoine çevirip de işlem yapabilirsiniz.

  bunun dışında parayı nasıl çekeceğimiz konusunda da birçok soru geldi. yapacağımız işlem parayı gönderirken yaptığımızın tam tersi. girdiğimiz altcoini bitcoine çeviriyoruz. daha sonra funds'a tıklıyoruz ve bitcoini withdrawal bölmesinden label kısmına isim, mesela 'ben paribu' gibi bir şey yazıp adres kısmına da türk borsasındaki kendi cüzdan numaramızı giriyoruz oraya gönderiyoruz. sonra google authenticator ile onaylayıp e-mail adresinize gelen onaylama linkine tıklamalısınız. sonra türk borsasından bitcoini türk lirasına çevirip çekiyoruz. işlem bu kadar basit anlayacağınız :)

  binance'de hesabınızı onaylatmadan günlük 2 btclik al sat yapabilirsiniz. bu yüzden hesabınızı illa onaylatmanıza gerek yok.

  edit: başka bir entryde yazılmış. hesabı confirm edince komisyonlar %0.2 den %0.1 e düşüyor diye. alakası yok. içiniz rahat değilse kimlik bilgilerinizi vermek zorunda değilsiniz. komisyonlar herkese sabittir.

  binance fee for traiding kısmından görebilirsiniz.

  not: buradaki yazılanların hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir. sadece altcoin alımı konusunda uygun bir yol belirtmektedir.
945 entry daha