şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
 • ağustos 2016 tarihli haberin ısıtılıp önümüze konmasıdır.
  http://www.telegraph.co.uk/…down-french-town-tells/
  işletmecinin adı süleyman yalçın.

  kapatılma gerekçesi şudur:
  "he said locals, particularly older residents, had complained that they could no longer get the full range of products at good price, which replaced a regular supermarket, and had to travel some distance now to do their shopping."

  yani diyor ki: öyle patır patır her yere market açılmıyor. bu bölgeye hizmet veren market burası. ona göre ruhsatını almış. bilhassa yaşlılar bu markette domuz eti ve alkol bulamadıkları için diğer marketere gitmek zorunda kalıyor. ama o kadar yürüyemiyorlar. sonuçta tüketicinin ulaşabildiği ürünler kısıtlanmış oluyor.

  valla o bölgede market işletme ruhsatı bu adama verildiyse, sevse de sevmese de satacak. müşterilerin çoğu helal istiyor diye domuz etini listeden çıkaramazsınız. esas bu ayrımcılıktır. bu teyzeler amcalar öbür bakkaldan telefonlar sipariş edemiyor, bakkalın çırağı motosiklete atlayıp getirmiyor çünkü siparişleri, o şekil işlemiyor fransa'da marketler. herkes kendi alışverişini kendi yapmak zorunda. bunun karı var, kışı var, hastası var, bebeklisi var. market işletmek türkiye'de sadece kar etmek demek olabilir ama avrupa'da aynı zamanda bir sorumluluk anlamına da geliyor. o sorumluluğu yerine getiremeyeceksen işletmeyeceksin.

  edit: @evet mantikli düzeltti. hikaye eskiymiş ama kara yeni verilmiş.
28 entry daha