şükela:  tümü | bugün
13 entry daha
 • duyguların penceresi bir çift titrek göz bebeği ve onun kapısı dudaklardan dökülen paramparça sözler, "herşey güzel gibiydi... birden aramalarıma, mesajlarıma cevap vermemeye başladı!.. başına bir şey geldiğini düşündüm önce, telefonu da kapanınca bundan emin oldum. onun için çok telaşlandım, korktum..."

  siz de böyle bir durumla karşı karşıyaysanız, sorununuz şu ki, günümüzün terk etme yöntemi olan ghosting'e maruz kaldınız.

  sanal ortamda gelişen aşklar, yaz tatilinde ya da aniden başlayan ilişkiler, hepsinin sonu benzerdir. o kişi görüşmek istemediği zaman, onun müdavimi olduğu yerlerde karşısına çıkma olasılığınız yok denecek kadar da azdır. işte ayrılmak bu kadar kolay. ancak bu tip ilişkiye seks girerse, ten uyumunun yakalanması şart, o halde çiftler ayrılmaz olabilirdi. burası da başka bir boyut.

  ilk aşama şok! kişi sevdiğinin başına kötü bir şey geldiğini -öldüğünü, kaçırıldığını vesaire- düşünüyor ve panik oluyor.
  ikinci aşama inkar! terk edildiğini hissediyor. nedenini bulamıyor ve içten içe çıldırıyor. hala geri dönebileceğini düşünüyor, bittiğini yok sayıyor.
  üçüncü aşama kendini kandırma! mesafeler bu kadar uzak olmasaydı, bırakmazdı. kilo almasaydım, cinsel ilişki yaşasaydım, daha güzel elbiseler giyseydim, kaslı olsaydım... hepsi içi boş bahane.

  sorun sizde!

  birlikte güldüğünüz, eğlendiğiniz hatta geleceği planladığınız kişi tarafından ghosting'e maruz kaldıysanız; artık kendinizi, isteklerinizi ve bundan sonraki ilişkinizde önceliklerinizi sorgulamanız gerekiyor. çünkü siz, yanlış insanlarla birlikte olabiliyorsunuz! kahrolmayın, kazığı ne kadar erken yerseniz o kadar iyidir. bu tecrübeniz sayesinde nasıl bir ilişki istemediğinizin farkına varmış ve bir sonraki ilişkinizin daha tatmin edici olmasına çoktan yol açtınız bile.
350 entry daha