şükela:  tümü | bugün soru sor
128 entry daha
 • elli saat itibariyle;

  bölüm harita tasarımı, hikaye anlatma tarzı ve duygusallık silahını sık sık kullanmasıyla witcher 3'ten "esinlendiği" bariz diyenlerdenim. ben çok şikayetçi değilim açıkçası w3 oynarken "ulan keşke şu binaların tepesine de tırmanabilsek" diyen bir adamdım. souls serisi esintileri de var özellikle dövüşlerde sizlerin de belirttiği üzere. çok dert değil benim için.

  şehirler köyler kasabalar, doğa çok güzel olmuş. ben sistemin yetersizliğinden ötürü medium ayarlarda (kasa bağırıyor) oynuyorum ona rağmen çok güzel. mısır helen roma kültürlerinin kesiştiği bir dönem. bulunmaz nimet benim için.

  bir de bende şöyle bir takıntı var. dönem işi kitap, dizi/film, oyunlar, tecrübe ettikten sonra beni araştırmaya veyahut aynı dönemlerle ilgili başka alanlara yönlendiriyorsa, o damarımı kaşıyorsa benden kendisine artı puanlar gider. mesela şu oyunu oynarken direkt küfür kıyamet sildiğim rome 2 tw'u yükleyip roma ve ptolemy mısır'ı oynayasım geldi. dönemle ilgili tekrardan kitaplar aramaya koyuldum. film bakınıyorum ve rome dizisini 3000. kez izleyeceğim.

  neredeyse her yere tırmanabilmek iyi olmuş. dönemi de genel manada iyi yansıttıklarını düşünüyorum. ana karakterler özdeşleşme ezio ile birlikte bitti zaten. kenway'leri sevmiştim ben bir de. bayek, fena değil ama sahiplenemiyorum artık karakterleri.

  yerleşim/yaban dengesi iyi kurulmuş. harita güney çölleri hariç dolu. ezoterik kısım ise şu saat itibariyle ortalama seviyede. pek benim beklentimi karşılamayacak gibi neyse.

  yani genel olarak iyi olmuş. benim 3a oyunlardan beklentilerim zaten düşük uzun süredir. her seri, sıkı takipçisine değil casual oyuncuya yöneldi artık. biraz iyi bir oyun yaptıklarında ooo filan diyecek seviyeye geldik çünkü piyasa değişti, kalabalık olanın beklentisi para ediyor. yapacak bir şey yok.
122 entry daha