şükela:  tümü | bugün soru sor
7 entry daha
 • ben de uzun zamandır bitcoin olayına girmek isteyenlerdendim ancak bitcoin al / sat yapabilecek kadar vaktim olmadığından bu işe yanaşmıyordum. baktım ki insanlar işi gücü evi arabayı bırakıp bitcoin işine giriyor, sonradan pişman olmamak için ben de bir ucundan tutmak istedim.

  cloud mining bu açıdan mantıklı bir oluşum olarak gözüküyor. piyasayı sürekli takip etmenize gerek yok ve evde sürekli bilgisayar açık mining yapmanıza gerek yok. bu işi yapan şirkete yaptığınız ödeme karşılığında kendileri sizin yerinize mining yapıyorlar.

  araştırmalarıma göre şuan cloud mining yapabileceğiniz en düzgün oluşumlardan biri hashflare. düzgünden kastım kullanımı kolay, kazancı bol ve güvenilir olması. hiç bilmeyen insan yarım saat içerisinde mininge başlayabiliyor.

  kullanımı özetle aşağıdaki gibi:

  öncelikle siteye kayıt oluyorsunuz. kayıt olmak için referanslı linkimi kullanabilirsiniz.

  sonrasında site içerisinden "kazım gücü" satın alıyorsunuz. (bu bahsettiğim kazım gücü "hashrate" olarak anılıyor). burada ödediğiniz para ile şirket sizin için 1 senelik kazım yapıyor. ne kadar çok hashrate alırsanız, o kadar seri bitcoin elde ediyorsunuz gibi düşünün. site içerisinde "hashrate satın al" sekmesinin altındaki "sha-256" bitcoini ifade ediyor. yani buradan bitcoin madenciliği yapabileceğiniz hashrate satın alıyorsunuz.

  satın aldığınız hashrate ile site sizin yerinize madenciliğe başlıyor. hashflare'ın güzel özelliklerinden bir tanesi "reinvest" yani "yeniden yatırım" modu. bu modu etkinleştirdiğiniz taktirde kazandığınız bitcoinleri kazım gücünüze dahil ederek logaritmik olarak kazım gücünüzü artırıyorsunuz.

  deneyimime göre yatırım kendini 2.5 ay içerisinde amorti ediyor. piyasadaki ortalama veriler de buna paralel. tabi bunun sözünü kimse veremez, ancak istatistik ortada.

  burada para kazanabileceğiniz güzel bir nokta da referanslı linkler. yarattığınız link ile kayıt olup yatırım yapan kişilerin yatırımının %10'u kadar miktarı sizin hesabınıza aktarıyorlar. buradan bir tık atarsınız artık :)

  özetle önümüzdeki 12 ay boyunca yatırım sepetimin %20'sini bu işe ayırarak hashflare satın almayı düşünüyorum. sonuçları paylaşırım :)
9 entry daha