şükela:  tümü | bugün sorunsallar (8)
4251 entry daha
 • bugün steam'de 4. yılım ve 4. yılımda steam'i sildim evet bıraktım sebebi ise çok basit. mezun olmak istiyorum artık ve yeni pc lazım.

  neyse geçen oyun önermiştim mobilden daha detaylı yazacağım demiştim bari hazır uykum yok sevgili gönül dostlarıma birkaç oyun önereyim diyorum. normalde pikselli oyunları önercektim ama aklıma ne gelirse çok detaylı olur olmaz ama önereceğim. o entry'i sildim. buradan detaylı yazayım.

  enter the gungeon: nedir bu oyun derseniz, güzel sinir krizi geçirtecek rogue-like oyunu pikselli ancak gerçekten parasını hak ediyor şuanda ise %50 indirimde ben oyun ilk çıktığında almıştım bana aşırı zor geldi eğer steam'e ilerde dönersem tekrar başlayacağım.

  nuclear throne: madem etg önerdik bunu da önerelim yalnız bu oyun uzun bir zaman daha muhtemelen hiçbir zaman indirim almayacak. neyse eğer ki enter the gungeon'da her şeyi yaptıysanız ve daha zor bir şey arıyorsanız doğru yerdesiniz, enter the gungeon'dan belkide 10 kat daha zor. bana öyle geldi gerçekten aşırı zor aşırı uğraştırıyor hele bir karakter var tek bir hit ile ölüyor ve o karakter ile oyunun sonundaki boss'u indir diye bir achievement var hardcore rogue-like arayanlara göre tam olarak.

  binding of isaac: rebirth: her indirim döneminde öneririm, önermezsem olmaz neden bu kadar çok öneriyorum cevabı şurada saklı; achievement %100 bunu yaptıysam tabii ki önereceğim. o saat gerçek değil ben bu oyunu yaklaşık 1 ay offline oynadım eğer onu saysalardı muhtemelen 600 saat falan olmuştu. hatta daha fazla da... ilk bunu oynayın sonra yukardakilerine geçin, evet indirim patates ama değer komple paket alın ve gerçekten 500 saatin üzerinde bir vakit ayırabilirsiniz. madem en krallarını önerdik şimdi başka oyunlara geçelim.

  party hard: 2015 black friday zamanı almıştım ancak 31 aralık 2015 yılbaşı zamanı oynamıştım çok keyifli bir oyundur gerçekten değer o parasına da, gecenin üçünde uyutmuyorlar sen de kalkıp güzelce giyinip partiye gidiyorsun, bıçağını kap içkini yudumla eğlencenin tadını çıkar.

  hotline miami: bıçağını kap demiştim onu yere bırakmadan bir daha al ve gel, bu sefer sağlam gel ama öldüğünde sinir krizi geçirebilirsin, party hard'da da geçirirsin ancak bu kadar değil. ama kuşbakışlı bir oyun kamerasıyla nasıl bu kadar eğlenebilirimin özeti olmş bu oyun adeta, size tavsiyem sıkılmadan sonuna kadar gidin ben sonunu anlamadım dolayısıyla bitiremedim siz benim yerime de bitirin sonra bana anlatırsınız. (gerçekten nasıl geçeceğimi bulamamıştım, youtube'a falan da bakmamıştım sanırım) ikinci oyununu oynamadım ama mantık aynı mantık herhalde onu da oynayın.

  punch club: bıçaktır, silahtır bir yere kadar, şimdi ise yumruklar konuşsun. yalnız bu oyunda ciddi bir dengesizlik var, spor yapıyorsun para azalıyor, para kasıyorsun kaslar eriyor zaten birde açlık sorunu var, onu dengelediler mi bilmiyorum ama ben bir yerden sonra pes ettim, o kadar çalıştım evde spor aletim olsun diye paramı çalmıştı şerefsiz hırsızlar... neyse oyun sinir hastası ediyor ama uğraşın derim, benim arkadaşlar trainer'ı falan bulmuşlardı baya hızlıca bitirmişlerdi oyunu hatta achievement'ları %99'a kadar getirmişlerdi ben uğraşmamıştım o ayrı.

  oxygen not included: maalesef hiç oynamadım ama hep gözüme kestirdiğim bir oyundur kendileri, yaratıcısı ise klei entertainment, bilirsiniz don't starve together'ı onların oyunu şiddetle tavsiye etmemin nedeni ise, bir çeşit uğraş var oyunda, yani oyunda sınırlı bir oksijeniniz var birkaç elemanınız var bunlar kazarak icat ederek bir şeyler yaparak oksijen yaratmaya çalışıyorlar. yani şiddetle tavsiye ediyorum. eğer rehber istiyorsanız şiddetle northernlion tavsiye ederim. adamın çok güzel anlatımı var zaten biraz da ingilizce kasarsınız ayrıca.

  sunless sea: bir ara bedava olmuştu denemiştim toplamda 1 saat oynadım ve öldüm. bu kadar değil tabii ki önermemin sebebi, bu oyunda sizi çeken bir şey var, sizi çeken şeyi bulmanızı istiyorum. evet herşeyi bırakın bu oyunu satın alın 2 saat dolmadan ölün sonra sizi çeken şeyi öğrenin beni çeken şeyi ortamı havası, böyle nasıl desem bir gizemi var o gizemi çözmeye çalışıyormuş gibi bir his uyandırdı halbuki oyunun ağır bir ingilizcesi var yani eğer ingilizce kasanlar varsa şiddetle öneririm yok ben ingilizceden anlamam diyorsanız dokunmayın bile gerçekten çok ağır bir ingilizcesi var.

  darkest dungeon: incelememi ve oyun önerilerimi bu oyunla kapatmak istiyorum, aaaaaa dediğinizi duyar gibiyim ancak yoruldum ve aklıma oyun gelmiyor, şimdi herşeyi bir kenara bırakın, etg, nuclear throne, isaac yada başka diğer kanser oyunları. soulsborne oyunlarını düşünün. biraz daha düşünün, you died yazısını düşünün, tamamdır biraz sinirlendirdim değil mi, şimdi bunun iki boyutlu halini düşünün, 4 kişilik bir ekibiniz olduğunu düşünün, bu ekibinizin sadece canıyla değil açlığı ile, korkularıyla, ve en önemlisi ışığı ile uğraştığınızı düşünün, deliriyor musunuz? -hayır mı? o zaman delirmek zorundasınız. hoşgeldiniz arkadaşlar, dünyanın en psikopat oyununa. sanırım en çok bu oyunu özleyeceğim yani gerçekten sizi skip atacak tek oyun budur üstte saydıklarımı bırakın bu oyun sizi kanser edecek ancak seviyorsanız delirmeyi ve kanser olamyı alın hemen alın ben bir oyunumda ağladım gerçekten, başarmıştım ancak ağladım çünkü tüm oyun boyunca işkence çektirdi bana... ne demek istediğimi oyunu oynayınca anlayacaksınız. eğer çok çok merak ediyorsanız özelden de anlatırım.

  iyi oyunlar size iyi eğlenmeler, umarım 2018 yılı hepiniz için güzel geçer benim öyle geçmesi için çok uğraşacağım. sizleri seviyorum canlar kendinize iyi bakın.

  çok samimi mod off:
4510 entry daha
hesabın var mı? giriş yap