şükela:  tümü | bugün soru sor
4 entry daha
 • sayıları giderek artan insanlardır. hayır, ne düşünüyorlar daha mı estetik geliyor cümle gözlerine onu anlayabilmiş değilim.

  - napsak, çıksak mı bir yerlere ?
  + boşluğu sil önce evladım. ne yapsak lafına takılmadım, sineye çektim, mazur gördüm, imkanları yoktur belki diye düşündüm.
  - hey heylerin üstün de sanırım ? !
  + boşluk bir idi, iki oldu. üstün diye birini de tanımıyorum. derdini anlatabilmek için aslında kullanımı çok kolay olan imla kurallarına bir göz atsan iyi edersin.
  - bende kıl kapıyorum deyi dayı ayırmayanlarada sen boşluk falan ne diyorsun..
  + aldık belayı, senin gelmişini, geçmişini... bak böyle kullanıp üçüncü noktayı da arkadaşlarından mahrum etme evladım. işin zor, kolaylıklar dilerim.

  kendimce uydurduğum turnusol kağıtlarımdan biridir; kişi eğer imlada böyle bir gaflette bulunuyorsa onunla ilişiğimi keserim. lütfen bırakın şu huyunuzu arada iki satır okuyayım diye sözlüğe bakıyorum ve nice boşluk soru işaretli arkadaşı okumadan engelleme isteği doğuyor içimde. kimden gördünüz de takıldınız bu rüzgara bilmiyorum ama soru işaretinden önce boşluk kullanılmaz. bunu belirtme gereği duymak bile oldukça üzücü hissettiriyor.
8 entry daha