şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
 • her zaman karşılaştığım gerçeklik.

  bir örnek vermek istiyorum,

  bir süre önce kıro bir fabrikatörle tanıştım. oğlunu "sadece lise 2'ye kaydetmek için 125.000 tl" harcadığını öğrendim ki her kayıt yılında bu parayı yeniden ödüyor. geri kalan şeyleri siz hesaplayın artık.

  bakın üniversite, yüksek lisans, cart curt demiyorum ha. liseden bahsediyorum amk ya. çocuk 1-2 sene türkiye'de okumuş. son yıl için babası kanada'ya gönderiyor. baba da, çocuğu da daha doğru düzgün türkçe konuşmayı bile beceremiyor ha. cahillik deseniz parçalardan akıyor. yaptığı pisliğin bini de bir para.

  şimdi bana adaletten bahsedin amk. he amk he bu adam öbür dünyada yanacak ama biz cennete gideceğiz. ya bi siktirin gidin ya.

  neyse konu mankenine dönelim. bu kıro fabrikatör bilgindiniz cahil herifin tekidir. zamanında yurt dışında çalışmış, sonradan kafasını çalıştırmış, şansının da yardımıyla kendini tutturmuş ve buralara kadar gelmiş.

  adamı yolda görseniz "abi şu 1 tl'yi al da simit ye karnını doyur" dersiniz. ha belki bu tip konularda gösteriş olarak insanları rahatsız etmemesi güzel ama diğer konularda kıroyum ama para bende diye bas bas bağırıyor.

  gerçi ekşi sözlük yazarları bu adamı tanısa çoğu sever bundan eminim. zira herif cahil cühela ama işi gücü onu siktim, buna çaktım, şunun ağzına verdim tarzında bel altı muhabbetler. resmen sapığın teki ama dediğim gibi zihinsel olarak ekşi sözlük yazarlarının kafasını, modernliğini(!) yaşıyor.

  mesela dün bir ortamda "bütün dünya sikişsin, herkes rahat olsun, aşın bunları artık yaa, herkes birbirini siksin, ben sadece sikişmek için kendime fazladan gizli bir ev alacağım içini de kadın dolduracağım, yılbaşından sonra da bulgaristan'dan başlayıp, ukrayna, rusya, macaristan, polonya, norveç, isveç turu yapacağım. buralar hep sikişiyor çok modernler" demişti.* yemin ederim adam konuşurken aklıma ekşi sözlüğün modern, madeni gavatları ile modern, medeni kaşarları geldi. bir de bana soruyor "başka hangi ülkeler vardı o taraflarda sen bilirsin" diyor amk çocuğu.*

  bu lavuk erkek ve kız çocukları olan biri. ayrıca evli ama duyduğum kadarıyla karısı da onun kafada imiş. ondan sonra bu zengin züppe piçler ve orospular nasıl ve nereden türüyor diye sorup duruyor, hayatı sorguluyoruz.

  edit: neyse ya biz zaten cennete gidecez. woohhoooooo!
3 entry daha