şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: hükümet, avrupa'da yaşayan türkleri zora soktu)

  haberin başlığı bu.

  mevzuysa şu: “otomatik bilgi transferi" varılan anlaşmayla 01.ocak.2018 itibariyle

  -kısa spoiler-
  almanya’da sosyal yardım alan bir kişinin türkiye’de parası ya da mülkü olduğu belirlenirse önce yardımı kesilecek, ardından da aldığı sosyal yardım parası faiziyle geri istenebilecek.
  -kısa spoiler-

  çok değerli vatandaşlarımızı yurdumuza bekliyoruz. buralar çok güzel siz de gelsenize. özellikle "50 yıl önce sen olsan biz bugün burada olmazdık" diyen var ya sen özellikle gel... cennet buralar. şelale gibi ballar şaraplar akıyor. gel n'olur gel.

  kaynak

  bir ekleme yapmak ihtiyacından edit:

  sistemin adı otomatik bilgi transferi olduğuna göre, sanırım bu işlem bir entegrasyon ile gerçekleşecek. yani bilgi arz talep şeklinde yürümeyecek gibi görünüyor. dolayısıyla devletin bilgiyi aktarmaması gibi bir durum olamayacağını düşünüyorum. biz severiz de böyle katakulli işleri. eğer konu entegrasyon konusu olursa, o 2002 de kamu kurumlarının durumu, 2002 de hastanelerin durumu diye başlık açan zevatı burada görmeyi arzularım. 2002 bilgi-işlem dünyasıyla bugünkü arasındaki farkı görebilirler böylece...

  ayrıca 2. olarak da avrupa'da yaşayan ve namusuyla geçinen ekşici yazarların başlık altında toplanması sevindirici. ahlaklı olmak fazilettir biliyorsunuz.
28 entry daha