şükela:  tümü | bugün soru sor
3 entry daha
  • kendisinden 6-7 yıl kadar önce ingilizce 102 dersi aldığım efsane hocadır. biraz stalkladım yazmadan önce, sanırım emekli olmuş. kendisinin nasıl birisi olduğunu anlamanız için 2 olay anlatayım.

    yeni izlemiş olduğum star trek filminin 5 dakikalık kısmını boşluk doldurmalı listening sınavında daha dinlemeye başlamadan 13-14 tane boşluk doldurmuştum. (kelimeler daha çok kavramlardan oluşuyordu. örn: solar system, earth, spaceship) neticesinde erken çıktığım sınavda, asistanı olarak düşündüğüm hanımefendinin aşağılayıcı bakışlarına 20/20 yaparak cevap vermiştim.

    speaking sınavında ise 1940 ila 2010 arasındaki yılları kağıtlara yazıp öğrencilere kura çektirmiş ve çektiğimiz yılda vizyona girmiş olan bir adet sci-fi filmle ilgili konuşmamızı istemişti. çoğu hocanın aksine öğrencileri sınıfta değil, 3erli gruplar halinde odasında ağırlayıp yapmıştı sınavı. bana çıkan 1948 yılına ait yoğun araştırmalar sonucu (google'da "1948 sci-fi movies" aramak) bulduğum iki filmden konusunu ezbere bildiğim superman filmini seçip konuşmuştum. sınavı kalabalık önünde rezil olmayalım diye odasında yaptığını düşünmüştüm ama odaya girdiğimde okulun internetinden* harici diskine, türk'ün uzayla imtihanı filmini youtube'dan indirdiğini görünce daha fazla film indirebilmesi için bahane olduğumuzu anlamıştım. varın siz düşünün nasıl bir sci-fi hastası olduğunu, iyi kötü demeden binlerce bilim kurgu filmi arşivlediğini düşündürmüştü indirdiği filmin kalitesi. işte öyle güzel bi hocadır.
    not: sci-fi düşkünü bir öğrencisi bile olsam bb ile geçtim
1 entry daha