şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
47 entry daha
 • sağlıklı bir bağlantı için cidden ev içi yatırım yapmak gereken ısp şirketidir.

  bina içerisinde kablonete ait kablo çok fazla dolaşıyor diye, hele ki en üt katta iseniz sinyal size çok düşük seviyede gelir. size sinyal iyi gelsin diye apartman girişindeki sinyal seviyesini ancak bir noktaya kadar yükseltebiliyorlar. çünkü bu ayarı aşırı yükselttiklerinde, teledünya tv ekranında satürasyon başlıyor. kablo kalitesi filan derken bu iş olmuyor.

  çare, apartman girişindeki yükselticiden bir tane de eve konumlandırmak. (şu anda 250 tl)
  tabi bunu takınca evdeki tüm cihazları evinize taktığınız yükselticiye göre ayarlıyorlar. en azından modem resetlemek zorunda kalmıyoruz. hayvan gibi sinyal seviyesi ile mutlu mesut yaşıyoruz.

  topraklı priz ve uzatma şart. bu devirde ne topraksız hattı der gibisiniz. hayır arkadaşım nötr uca topraklamadan bahsetmiyorum. adam gibi topraklama, (yani toprağa gömülü hat) şart. dakka başı dalgalanan ya da gerçek 220v gelmiyorsa bu modemler anında bloke oluyor. hiç bir şey olmuyorsa yanına en küçüğünden ups takın (bedeli 250tl)

  wifi ??
  hocam bu konu milyon defa burada konuşuldu. yok yani. wifi konusunda bilerek yapılan bir firmware çalışması var. kablonett bir modem alıp, 2-3 daire kullanmayın diye cihazlardaki wifi sinyalini düşürüyorlar. ev büyük ise geçmiş olsun.
  çare, modem üzerindeki wıfı sinyali iptal edilir. access point ve repeater ile ev içerisinde adam gibi wifi ağı oluşturulur. size giren acces point ve repeater cihaz başına 250tl

  en iyi isp mi, geçin abi. yok öyle bir şey. oturduğum yerde kötünün en iyisi...
  ben memnunum, sorsam alt komşuya kafayı yiyor. çok mutsuz. üstteki bahsettiğim şeyler olmadığı için.
  (bkz: uydunet/@hosvelkam)
1311 entry daha