şükela:  tümü | bugün
 • bu hamile kızı

  şu hale getirmiş

  bunu yapan insan tarihe geçmiş bir seri katil olsa da, insanın hangi motivasyonla böyle bir vahşeti işleyebileceğini sorgulatır bu olay. 3 aylık gebe olan ve yoksulluk yüzünden hayat kadınlığı yapmak zorunda kalan 23 yaşında marry jane kelly'nin hayatı film oluyormuş. kadın, odasına müşteri olarak aldığı kişinin karın deşen jack olduğunu bilemezdi tabii.

  iç organları çıkarılmış, kafa derisi yüzülmüş ve gözleri oyulmuş bir ceset. kalbi ve 3 aylık bebeği de karnından çıkarılmış tabi.karaciğeri ayaklarının altına, bağırsakları yorganın üzerine, böbrek ve rahmi yastığın altına konulmuş.

  abi ben anlamıyorum. bir insan, başka bir insana nasıl ve neden bunu yapar? aradan 120 yıl geçmesine rağmen 5'i bilinen ve 20'si de şüphelinilen olmak üzere sürü ile kadını kasap gibi doğramış olan ve aşkenazi yahudisi olduğu tahmin edilen karın deşen jack, bu cinayetleri tek başına mı işliyordu yoksa grup halinde mi işliyordu? ilkel talmut ritüellerinde bu tarz genç kadın kurban etme ritüeli bazı yahudi mezheplerinde maalesef var. bu konuda da bir de belgesel izlemiştim.

  videoda neden karın deşen jack'in tek bir kişi olamayacağını ve londra'da o devirde esen terörün neden dini ritüellere göre yapılan ayin cinayeti olabileceği anlatılıyor. ancak ne olursa olsun bu tarz bir olay ve olaylar, sıradan bir insanın sınırlarını çok aşacak ölçüde olaylardır.

  işte o belgesel burada

  uyarı : hassas kişilere göre değildir. fotoğraflar siyah beyaz olduğu için pek bir şey belli olmuyor ama gene de etkilenenler veya etkileniyormuş gibi takılanlar olabilir. ılık popolu çok nasılsa.
32 entry daha