şükela:  tümü | bugün
36 entry daha
  • guillermo del toro'nun hollanda yapımı the space between us isimli kısa filmden fena halde aşırarak çektiği son filmi. sanki bu kısa filmi uzun metraj haline getirmiş gibi del toro ama işin ilginç yanı tüm ödül törenlerinde orijinal senaryo dalında adaylık elde ediyor film. bu kısa filmden esinlendim veya ondan uyarladım gibi bir açıklama da yok sanırım ortada.

    filme gelirsek güzel bir film ama ödül sezonunda bu kadar ön plana çıkabilecek bir film de değil bana göre. müzikler ve sinematografi harika. senaryo tahmin edilebilir bir şekilde ilerliyor ama sıkmıyor. yer yer şu konuya da değinelim, ödül sezonunda puan kapalım düşüncesiyle gereksiz bir şekilde eşcinsellik, ırkçılık gibi konulara da hafiften dokundurulup geçilmiş. sally hawkins güçlü oyunculuğuyla filmi götürüyor ama oscarlarda favorim frances mcdormand. michael shannon kötü karakter rolünde yine çok iyi oynamış.

    genel olarak beğendim ama ödül sezonu için overrated bir film olduğunu düşünüyorum. bu sene oscar yarışında çok parlak filmler olmadığı için ve akademinin del toro sevgisi sayesinde en iyi yönetmen oscarını alabileceğini düşünüyorum. benim puanım 7/10.
426 entry daha