şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeni açılan jolly joker vadistanbul'da bülent ersoy'un çıkacağını duyunca, bülent ersoy'u canlı izlemeyi çok isteyen eşime bir sürpriz yapıp iki bilet aldım. orta bistro bölümünden iki bilete sanıyorum 300-350 tl bir para verdim. sahne önünde oturanlar sanıyorum bunun iki katı, loca alanlarsa üç katı bir para ödemiştir. paradan daha önemlisi çok da evden çıkmayan bir çift olarak bu gece için özellikle beklememiz, heyecanlanmamızdı. bülent ersoy gibi muhteşem bir sesi canlı izleyecektik.

  mekana biraz erken gittik, bistro kısmında adımıza ayrılmış masamıza oturduk. keyifle içeceklerimizi söyledik, bülent hanımın sahneye çıkmasını bekledik. biraz rötarlı olsa da sonunda çok sevdiğimiz "bir ben bir allah biliyor" ile sahneye çıktı.

  eşim "kadına bak ya, plak gibi söylüyor" dedi... ben de hak verdim ama sanki böyle bir lip-sync anomalileri de seziyorum... kadının ağzı uymuyor şarkıya, dudaklar tutmuyor.

  "ya galiba play back yapıyor" dedim ama, dediğim şey o kadar saçma geliyor ki bana da... koskoca bülent ersoy herhalde play back yapmaz, öyle bir durum olsa konseri iptal eder diye düşünüyorum.

  "bir teselli ver"e geçti. döktürüyor ama bu sefer de ya arkasını dönüyor ya bir şekilde ağzını saklıyor anlayamıyorum ne olduğunu...

  dördüncü parçadan sonra seyirciye hitaben konuştu nihayet. ses yok...

  sesi kısık ki ne kısık... sonra başladı "ay hiç sevmem seyirciyi kandırmayı", "size borcum olsun" filan... sonra sahneye zeynep mansur'u çıkarttı şarkı söylemesi için.

  zeynep mansur dinlemeye gitmedi ki o kadar insan oraya... cd dinlemeye hiç gitmedi...

  zeynep mansur detone olarak iki şarkı okudu. biz de hesabı isteyip kalktık.

  bülent ersoy sahneye konmuş jozefin koltukta yan gelmiş yatıyor, önde hiç konserine ya da çalıştığı mekana gitmeyi hiç düşünmeyeceğim bir kadın şarkı söylemeye çalışıyor, dayanamadık.

  yahu konseri niye ertelemezsin? playback okumak ne demek? sen bülent ersoy'sun, insanlar senin sesini canlı dinlemek, "vay be ne okuyor" demek, performansına şahit olmak için konserlerine geliyor...

  bu seyirciye yapılan çok büyük bir saygısızlık. hatta daha da ileri gideyim, neredeyse dolandırıcılık...

  rezalet puanını siz kaç verirsiniz bilmem ama bizim için özel bir gecenin içine edildi bülent ersoy, jolly joker işbirliğiyle...

  edit: bülent ersoy hayranı olmanız bile rezalet zaten diyenler olmuş. tam tersi; bülent ersoy hayranı değiliz... bazı sesler vardır, bir kere canlı dinlemek, sahnede görmek hoştur. erol evgin, sezen aksu, ajda pekkan, rahmetli cem karaca, barış manço, zeki müren gibi. güzel anılar bunlar. gerçi işte bülent ersoy kötü bir anı oldu sonuçta...
58 entry daha