şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
 • medya sektöründen biri olarak ve bir vegan olarak hayvancılık sektörünün lobi gücü hakkında ne söylemek istersiniz? yurt dışında bu çok tartışılan bir konu ama bizim medyamızda maalesef pek yer bulmuyor, muhalif medyada bile.

  bu soruyu sorma nedenimle ilgili polemik oluşmasın diye, şunları söyleyeyim;

  1. hayvancılık iklim değişiminin en önemli sebebi olmasına rağmen ne yazık ki bu medyada pek yer bulmuyor. cowspiracy belgeseli bu konuda bir şaheserdir, mutlaka izleyin. ayrıca birleşmiş milletlerin raporuna göz atın: (bkz: livestock's long shadow) ayrıca konuyla alakalı harika bir derleme de şurada; (bkz: #67307216)

  2. hayvanlar gereksiz yere korkunç derecede sömürüye maruz bırakılıyor. earthlings belgeselini izleyerek bu konuya giriş yapabilirsiniz. ne yazık ki medya ve halk hayvanlara karşı çok duyarsız.

  3. vegan beslenme hakkında yalan yanlış propaganda yapılıyor. oysa vegan beslenmenin sağlıklı olduğunu sağlık kuruluşları tarafından belirtilmekte. (bkz: sağlık kuruluşlarının veganlıkla ilgili makaleleri) ayrıca vegan sağlık profesyonelleri kanalı bakabilirsiniz. bu da what the health belgeseli.
  • reklam verenin her zaman bir kuvveti var medya üzerinde. bana soracak olursanız medya yöneticileri belli bir yaşın üzerinde ve dünyayı pek takip edemiyor durumdalar. pek çoğuna vegan desen o ne der. aç kalsan ne yiyeceksin öhöö diye espriler yapar. dolayısıyla et lobisine bile gerek yok maalesef.
400 entry daha