şükela:  tümü | bugün
48 entry daha
 • the shape of water'ın 13 adaylıkla başı çektiği ödül töreni. ardından gelenler ise 8 adaylıkla dunkirk ve 7 adaylıkla three billboards outside ebbing, missouri.

  altın küre'yi kazanan three billboards outside ebbing, missouri, "en iyi yönetmen" dalında aday çıkaramadı. kazanma şansını ne kadar etkiler bilemem ama argo'nun yönetmeni aday olamamasına rağmen film ödülü almıştı.

  the shape of water'a 13 adaylık verecek ne buldular, merak konusu.

  darkest hour ve phantom thread beklenenin çok üstünde adaylıklar çıkardılar. buna karşılık the post beklenenin bayağı altında kalmış.

  wonder woman sıfır çekti ki geçen hafta sag kazanınca umutlar bayağı artmıştı. kendisi sag ensemble'ı kazanıp oscar adaylığı çıkaramayan ilk film oldu sanırım. gayet de iyi oldu. nihayet birisi şu koca balona iğneyi batırdı. buna karşılık bir diğer balon the boss baby adaylık çıkarmayı başardı.

  aday olması beklendiği halde alamayan bir diğer isim james franco.

  denzel washington iyice meryl streep'e bağladı. biri en iyi aktör, diğeri en iyi aktris kategorisinin kadrolu elemanı.

  dunkirk'ün iddia edildiği gibi geceye damgasını vuracağını sanmıyorum. bence nolan bir şok daha yiyecek. get out ödülü alabilir gibi geliyor bana. oscar bu yıl da bafta ve altın küre'ye yan çizerse hiç şaşırmam.

  edit: şunu da ekleyeyim: greta gerwig en iyi yönetmen dalına aday olabilmiş beşinci kadın yönetmen.
471 entry daha