şükela:  tümü | bugün sorunsallar (7)
20684 entry daha
  • ufuk açmaz belki ama uygulandığında işe yarayan bazı bilgiler...

    sabah uyandığımda boğazımda yanma hissediyordum, yutkunamıyordum ve gıcıklanma gibi bir şeyler vardı, kaşınıyordu sürekli. sesim de biraz değişmiş kartlaşmıştı. (sanki yeterince kalın değilmiş gibi). sonra geçenlerde arkadaşımın yolladığı bilgi geldi aklıma. hemen cebimden buldum, açtım:

    boğazınızda gıcıklanma varsa ve hasta olacağınızı hissediyorsanız bir fincan sıcak suya (orta boy neskafe fincanı ve su kaynayıp bekletilmiş 80 derece); 2 yemek kaşığı bal (çok görünüyor ama eriyor suda, çok da tatlı olmuyor limon ve sirke tatlarıyla beraber), 2 yemek kaşığı sirke (ben elma sirkesi koydum), bir tutam toz tarçın ve 2 yemek kaşığı limon suyu (taze sıkılmış olacak. takribi yarım limona denk geliyor) koyup karıştırın. ve hemencecik için.

    bunu içtikten bir saat sonra şikayetleriniz geçer denmiş. denedim sabah kahvaltıdan sonra ve işe gayet yaradığını gördüm. bütün gün bol bol da su içtim burnun arkasındaki ve boğazdaki akıntı için. tüm gün rahat ettim açıkçası. az önce de aynı şeyi yeniden yaptım sabaha yine aynı şekilde uyanmayayım diye. sanırım bütün bu maddelerin bileşimi tylol hot gibi etki ediyor insana. limondaki c vitamini, sirkedeki asit, tarçındaki hangi maddeyse artık ve baldaki bayağı bir etkili oluyor yani. bu durumla karşılaşırsanız mutlaka deneyin derim. kimyasal ilaçlar yerine doğal besinlerle uygulanan basit bir yöntem, çok işe yarıyor gerçekten de.
7309 entry daha