şükela:  tümü | bugün
 • kaynak.

  çok sevgili cumhurbaşkanımızın verdiği bir müjde. sanırsam ülkede evi olmayan bütün türk vatandaşlarına da böyle evler temin edildi yoksa neden verilsin ki elin yabancısına konut? haberde ücretten bahsedilmiyor ama çok yüksek ihtimalle ya komik bir miktar olacaktır ya da ücretsiz. neyse, ben gidip bir bakayım suriye vatandaşlığına nasıl geçiliyor.

  --- spoiler ---

  cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, türkiye'de yaşayan yaklaşık 3.5 milyon suriyeli için kalıcı konutlar yapılacağını açıkladı. erdoğan, "suriyeli vatandaşları kalıcı konutlara yerleştireceğiz. artık evlerde yaşayacaklar" dedi. hürriyet'ten gizem karakış'ın haberine göre, cumhurbaşkanı erdoğan, türkiye'de yaşayan yaklaşık 3.5 milyon suriyeli için hayata geçirilecek yeni projeyi milletvekilleriyle yaptığı basına kapalı toplantıda açıkladı.

  bölgede güvenli alanların oluşturulmasının önemini vurgulayan erdoğan, projeyi, "güvenli alanlar oluştuğunda çadır kentleri artık kurmayacağız. hem kendi bölgemizde hem de sınırın diğer tarafında kalıcı konutlar kuracağız. burada yaşayan suriyeli vatandaşları da yeni oluşturacağımız kalıcı konutlara yerleştireceğiz. artık evlerde yaşayacaklar" sözleriyle anlattı.
  erdoğan projeyle 3.5 milyon suriyeli mültecinin bir an önce kendi topraklarında yaşaması için de adım atılmış olacağını söyledi.

  afad'ın 29 ocak'ta güncellediği verilere göre; türkiye'de 10 ilde kurulan 21 çadır ve konteyner kentte yaklaşık 240 bin suriyeli barınırken, türkiye'de toplam 3 milyon 466 bin 263 suriyeli bulunuyor.
  --- spoiler ---
113 entry daha