şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cumhuriyet halk partisi ile kısacık da olsa çalışma fırsatı bulduğum zamanlarda içerideki yapılanmanın hiç de öyle bilgili, görgülü ya da entelektüel olmadığını söylemem gerekir. hatta daha da ileri gidiyorum; bugün de herkes tarafından fark edildiği üzre kılıçdaroğlucu olmayan kesimin tasfiye edildiği gün gibi ortada.

  o dışarıdan görünen sosyal-demokrat ve çağdaş parti imajı maalesef parti içine hiçbir şekilde tezahür etmemiş durumda. herkeste bi koltuk sevdası ya da bir yerlere gelirim umudu var. türkiye'yi gerçekten (türkiye siyasetini) düşünen kişi sayısı bir gençlik ya da kadın örgütünde yüzde 5 falandır.

  kadın kollarında durum farklı değil, erkeklerin iktidar -parti içi iktidar- mücadelesi akp'den farklı değil.

  gençlik zaten moron. deniz gezmiş mastürbasyonu ile devrimcilik imajı çizenler hala varlar.

  sistemli bir proje üretilip arkasında gerçekten bir irade göremiyorum kendi adıma.

  looser bir parti haddi zatında. kaybettiği seçimlerin haddi hesabı yok.

  türkçü desen değil, şoven desen biraz, popülist desen ehh, islamcı desen o da değil ama kara çarşaflılara rozet bile takmıştı, köklü bir gelenek? hiç ekmeğini yediğini görmedim..

  mustafa kemal atatürk'ün kurduğu partinin bu derece looser gözükmesi ayrıca komik.

  o yüzden kapatın da bitsin bu dava. gidin yeni bir kan arayın, yeni bir soluk getirin. oyumu öyle veririm. kılıçdaroğlu isterse fizana kadar yürüsün. üstündeki lekeli gömlek hiç çıkmayacak.

  edit: hayatım zaten tek tek ele alındığı zaman hiçbirisi parti kapatmaya yetmez. komple alacaksın onu eline. ama tabi chp seçmeni genel profili bu şekilde idrak etmeye müsait olmadığı için iktidar hayal. yazık..

  filhakika bu entryi yazmak için de para almadım. işte eleştiri ancak para verilerek yapılır değil mi amk. hahaha neyse bir şey demiyorum ben. oyumu iyi partiye falan veririm artık.
35 entry daha