şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
  • tüyleri diken diken eden hadisedir.

    pedofilinin de dereceleri vardır ve kişi ne kadar küçük yaşta çocuklara cinsel bir çekim hissediyorsa pedofili olma derecesi de o kadar fazladır ve işte buradan yola çıkarak diyebiliriz ki bu adam ileri düzey bir pedofilidir.

    bana bir psikoloji hocası şunu demişti daha bir sene önce: "dünyada henüz bir tedavisi bulunamamış iki tane psikolojik hastalık vardır. bunlardan biri pedofili, diğeri de narsisizmdir". ülkemizde 'şükür ki' ikisinden de bol bol var. boşuna demiyoruz açık hava tımarhanesi diye.

    edit: https://eksisozluk.com/…i/havalanmahavalarinialirim

    pedofili psikiyatrik bir bozukluktur ve hastalıktır. aynı zamanda da zoofili, nekrofili, fetişizm gibi “paraphilia” denen cinsel sapıklık kategorisindedir (sexual perversion). yani zaten hem hastalık hem de sapıklıktır. biraz araştırsaydınız siz de görürdünüz. iğrenç şeyler yapıyor olması veya çok kötü olaylara neden oluyor olması hastalık olmadığı anlamına gelmiyor. ve hastalık olması bu eylemi gerçekleştirdiklerinde ceza vermeyeceğimiz anlamına da gelmiyor. yani ben burada hastalık kelimesini durumu yumuşatmak için söylemiyorum, bilimsel bir gerçeklikten bahsediyorum ve bunu kimse bir tarafından uydurmadı. psikopatlık veya sosyopatlık da aşırı tehlikeli şeyler ama hastalık sonuçta. borderline’lar da çok tehlikeli olabilirler, narsistler de aşırı manipülatiftir ama hepsi en nihayetinde hastadır ve bir eyleme geçmeden, zarar verici olmadan tedavi altına alınmalıdır. zarar verdiklerinde ise zaten hasta olmaları bir bahane olamaz çünkü bu hastalıklar kişinin iradesini elinden almaz. örneğin psikopatlar neyin doğru neyin yanlış olduğunu, hatta ahlak bağlamında dahi, bilirler ama umursamazlar. belki paranoid şizofrenlerde durum biraz farklı olabilir ama pedofili gibi hastalıklarda kesinlikle kişi eyleme geçerken iradesiyle ve bilerek geçer, o yüzden de hasta olmaları onları kurtarmaz, kurtarmamalıdır da.

    ve bir yazar da her çocuk tacizcisi pedofili değildir demiş. evet haklı, pedofili olmak için çocuklara olan cinsel arzuyu devamlı duymak gerekir. bir kerelik bir şeyse çocuk tacizcisi olsa da pedofili olmaz. ama bence bu çok da fark etmez, sadece çocuk tacizcisi de olsa pedofili de olsa verilebilecek en caydırıcı ceza verilmelidir.
153 entry daha