şükela:  tümü | bugün soru sor
2 entry daha
  • kuran incil adlı allah kellamı isa'ya indirilmiş bir kitaptan bahseder ama böyle bir kitap yoktur. isa'dan çok sonra dindar hristiyanlar tarafından yazılmış kitaplar vardır. incil denilen şey budur.

    kaldı ki incil yollandı ama kötü adamlar daha kimseye hayır sağlamadan onun yok olması sağladılar diyelim. allah insanlık tarihi boyunca 4 kitap yolluyor ve bunlardan birisi daha kimseye bir hayrı dokunmadan tamamen yok oluyor öyle mi? o halde incilin indirilmesi tamamen boş bir iş olmuyor mu? o halde isa'yı da normal bir kitapsız bir peygamber yap gitsin. tabi incilin kimseye faydası olmadan sigara dumanı gibi yok olup gideceğini öngörebiliyorsan. yok bunu göremiyorsa böyle kitap yollar şansını denersin, tutarsa tutar, tutmazsa tutmaz.

    bu arada isa'nın babasız doğabileceğine inanan birisi, evinden uzaktayken karısı hamile kalsa ve karısı kimseyle sevişmedim kendi kendime hamile kaldım bu allahın bir mucizesi dese inanırlar mı? sonuçta babasız hamilelik bir peygamberlik alameti değil, zamanında olduğuna inanıyorsan şimdi de inanman lazım. ama inanmazsın di mi?
3 entry daha