şükela:  tümü | bugün
169 entry daha
 • normalden daha zevkli geçecek olan sekstir. tabii kadın için konuşuyorum. regl döneminde 10 kaplan gücündeki hormonlarla daha ateşli olur.

  çoğu yazar kokudan şikayetçi olmuş ama regl döneminde koku falan olmaz. koku yapan şey sık değiştirilmeyen peddeki kanın okside olup yaydığı koku, çeşitli bakteriler, alınmayan tüyler, tuvalet sonrası temizliğin yapılmaması ve duş almamaktan kaynaklıdır. günlük hayatta ve regl döneminde rutine bağladığınız birkaç basit ve minik kuralla bu sorunun hallolacağını düşünüyorum.

  öncelikle ped yerine tampon kullanmanızı öneririm. tamponu 1,5- 2 saat aralıklarla yenilemeniz gerekiyor. yoksa aman ha toksik şok sendromu. normalde 3-4 saat diyorlar ama siz yine de en geç 2 saatte bir değiştirin. hem daha rahat hem de sızıntı var mı, belli oluyor mu sorunu yok. illa ped kullanacağım diyorsanız da onu da aynı şekilde en geç 2 saatte bir özellikle kanamanın yoğun olduğu ilk günlerde daha sık değiştirmelisiniz. gerçi artık erkekler yemiyor kanka çaktırmadan ben kalkınca baksana arkamda bir şey var mı mevzularını ama neyse*. belirtmeden geçemeyeceğim regl döneminde kızlık zarı da esnek olduğu için tampon zarar vermez. gerçi konumuz regl döneminde seks ama neyse yine de söyleyeyim.

  tüylerinizi uzatmayın, sizin cildinize uygun bir yöntemle sık sık alın, kesin, bi şey yapın işte. hatta lazer en güzel çözüm. ama diyorsanız ki yok ben almam böyle seviyorum o zaman iki kat daha bu konuda hassas davranmanız gerektiğinin de bilincinde olun.

  geldik en önemli konuya tuvalet sonrası temizlik. yapın anacım şunu yapın, yapın, yapın. doktorlar sudan başka bir şey değdirmemenizi öneriyor ancak sadece suyla çok da temiz hissetmiyorum. iyi içerikli, ph derecesi uygun bir genital bölge temizleme jeliyle her tuvaletten sonra yıkayın ve mutlaka kuru bırakın*. derseniz ki yok ben uğraşamam öyle her zaman yapamam çişinizi yaptıktan sonra suyla ama büyük tuvaletinizden sonra mutlaka bir jelle yıkayın. ondan sonra oral seks yapmıyor diye yakınmayın buralarda.

  bir de günlük duş almayı alışkanlık haline getirin. biliyorum her gün duş almak sağlıklı değil ama en azından sadece vücudunuzu her gün yıkayın. saçlarınızı iki günde bir veya çok kuruysa üç günde bir yıkayabilirsiniz. sadece vücudunuzu yıkadığınız günlerde de duş bonesi takabilirsiniz böylece banyoda saçımı ıslatmayacağım diye eğilip halay başı edasıyla duş almaktan da kurtulursunuz. duş bonesi nedir diyenler için tık tık. sonrasında şöyle güzel kokulu bir nemlendirici veya yağla şımartın vücudunuzu oh miss.

  gelelim en önemli şeye kendinize dokunmaktan kaçınmayın, tanıyın vücudunuzu. sen dersen ki ıyy pis ellemem ben orayı iğğrennnç, elin adamı nasıl gelip dokunsun, yalasın. önce kendin temizliğinden emin ol ve güven kendine sonra karşındakinden bir şeyler yapmasını bekle. tabi bu kısımda partnerin de önemi büyük. eğer seni gerçekten seviyorsa zaten sen bunlara dikkat ettiğin sürece iğrenmeyecektir. en azından normal zamanlarda kendi istediği oral seksi senden de esirgemeyecektir.

  benim naçizane tavsiyelerim şimdilik bu kadar efenim. şu dediklerimi yapın sonra gelin bana dua edin. hepinize musmutlu seks hayatları. hadi öptüm kıps
76 entry daha
hesabın var mı? giriş yap