şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
 • kişinin ağır ruh hastası olduğunu kanıtlar nitelikteki eylem.

  patolojik narsisizm vaka örneği resmen. çıkan tartışmanın içeriği muhtemelen bu ruh hastasının kendinde eksik görüp, üzerine yüce(?) benliğini inşa ettiği bir noktaya parmak bastı. uğradığı kırılma sonucu -gerçeklerle yüzleşme- borderline dürtülerle böyle bir eylemi tasarladı. eylemi gerçekleştirirken bunu sosyal medyada paylaşmasıysa bir çeşit iç hesaplaşma durumu. "bakın hala burdayım, bunları da ben öldürdüm" tamam da, paylaştığın kesim, izleyen adamlar böyle bir tartışmadan, senin reddedildiğinden, yarana tuz basıldığından habersiz ki zaten, neden bir açıklama yapma gereği duyuyorsun bize ? süpersin, adamsın, aferim dememizi neden bekliyorsun ? çünkü patolojik narsisizm bunu gerektirir arkadaşlar.

  bu adamın gitmesi gereken yer hapishane değil. bu adamın bakırköy'ün mahkum koğuşlarında her gece beton iğnesi (nörodol, largactil, akineton) yemesi, o kasılmaları tatması gerekiyor. tedavi adı altında yüksek doz antipsikotik ve bilimum etken maddeyle beyin kimyasının -sikilip atılması- dengelenmesi gerekiyor. bir süre hücre'de tutulduktan sonra, ağır şizofrenik hezeyanları olan bir başka adli vakayla aynı koğuşa alınması gerekiyor. devamında olaylar gelişir zaten.

  hapishane böyleleri için çok soft, çok rahat bir ortam.

  edit: entry'de ele alınan konu 3 kişinin vefatıyla, 4 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan katliam değil, bu katliamın sosyal medya aracılığıyla canlı yayında yayınlanmasıdır. evet, böyle bir katliamın yapılmış olması çeşitli sorunların olduğunu gösterir ama bunu patolojik narsisizm'e bağlayamayız, bağlayabileceğimiz tek yer dediğim gibi naklen yayınlanması ve bilinçli bir şekilde buradayım mesajının verilmesi. öncesi tamamen hür iradeyle bilinçli bir şekilde, tasarlanarak -evin erkeklerinin kahveye gitmesini beklemesi- işlenmiş bir suç, bu değiştirilemez. hiç bir şekilde duyar kasmanın manası yok.

  edit2: suçlu, çetinkaya ailesinin evine son kez konuşmak amacıyla gittiğini, iki yıl önce istedikleri gülşen çetinkaya'yı bu kez kaçırmak istediğini, konuşmanın tartışmaya dönmesi üzerine de etrafa ateş etmeye başladığını anlatmış. çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış

  edit3: bu entry'nin ekşi şeyler'e akla mantığa sığmayan bir başlıkla taşınmasına karşı şöyle de bir rezalet var (bkz: #74388499)
162 entry daha