şükela:  tümü | bugün
 • profilimin sağında ekşi şeyler bağlantısını görüp, ''hangi entry acaba ?'' diyerek bağlantıya tıklamamla farkettiğim rezalet.

  hepinizin bildiği gibi 20 şubat 2018 günü, balıkesir'de iğrenç bir olay yaşandı. olayla ilgili açılan başlığa (bkz: katliam yapıp görüntüleri sosyal medyada paylaşmak) , tamamen kendi fikirlerimden oluşan (bkz: #74350983) ilgili entry'i girdim.

  bu sabah ekşi şeyler'de gördüğüm içerik karşısında ne yapacağımı bilemeyip, ekşi sözlük yönetimine içeriğin silinmesiyle ilgili mesaj attım, içerik hala duruyor ve hala tıklanma alıyor.

  entry'nin ekşi şeyler linki

  edit : içerik ekşi şeyler'den kaldırıldı, silinirse diye aldığım ss

  içeriğin başlığı şu şekilde atılmış: ''kız isteme sonrası katliam yapıp facebook'ta paylaşmanın olası sebebi: patolojik narsisizm''

  yani tamamen kim olup ne iş yaptığı belli olmayan bir sözlük yazarının -ki bu yazar benim- girdiği entry'e dayanarak, yeni kelime öğrenmiş ilkokullu çocuğun yaptığı gibi çok marjinal bir hava katılarak, entry'de bahsedilen durum olası sebep olarak sunulmuş.

  devamında ise şöyle bir açıklama var;

  ''dün gece balıkesir'de gerçekleşen korkunç olayın ardında yatanları incelemek ve doğru teşhisi koymak, bu tür olayları engelleme ihtimali için oldukça önemli.''

  doğru teşhisi bu aşamada kim, neye göre koyuyor ? bir entry'nin fazla fav. almış olması onu doğru mu yapıyor ? aklım gerçekten almıyor. öyle bir açıklama metni var ki karşımda, sanki bir heyet toplanmış, sorunun ne olduğuna dair çok yönlü bir inceleme yapmış, ortak bir karara varmış ve bu karar neticesinde böyle olaylar engellenebilecek. kaynak ne ? benim entry. sanki ortadaki tek sorun adamın patolojik narsisizm vakası olması ve bu yüzden 3 kişiyi öldürüp, 4 kişiyi yaralaması. kaynak ne ? benim entry.

  ben bilirkişi miyim ? nevzat tarhan mıyım ? adli tıp mıyım ? benim girmiş olduğum entry'e dayanarak böyle bir başlık atıp, doğru teşhis adı altında sunulması ne derece mantıklı ? bu durumun entry'nin fazla fav. almış olmasından başka bir sebebi var mı ? facebook'ta bile paylaşım yapan ekşi şeyler editörleri içerik üretirken nasıl bu kadar duyarsız davranabiliyor ?

  tüm bunlar clickbait çabası mı ? zira google'a olayla ilgili anahtar kelimeleri yazınca 1. sırada ekşi sözlük, 2. sırada ekşi şeyler çıkıyor.

  olay burada benim entry'min kullanılmış olması değil, olay ekşi şeyler'in içerik üretme politikası. ekşi sözlük'te türk ceza kanunu'na ve format'a aykırı olmayan istediğim şeyi yazabilirim, yazdığım şeyin doğru olma zorunluluğu yok. belki tamamen uydurarak yazdığım bir şeyi sırf fazla fav. almış diye olası sebep, doğru teşhis gibi sunmak akıl alır gibi değil.

  aynı başlıkta kişinin o**spu çocuğu olduğundan bahseden entry'ler de var, idam isteyenler, işkence isteyenler, kansız bir ş**efsiz olduğundan bahsedenler de var. var yani.

  ''kız isteme sonrası katliam yapıp facebook'ta paylaşmanın olası sebebi: o***pu çocuğu olmak ''

  gibi bir içerik üretilmesi ne kadar mantık ve aklın sınırları dışındaysa, ''kız isteme sonrası katliam yapıp facebook'ta paylaşmanın olası sebebi: patolojik narsisizm'' bu da o kadar sınır dışıdır.
6 entry daha