*

şükela:  tümü | bugün
 • yüksektir, bire yakındır. yüzlerce insanın arsasını elinden alıp, binlerce insandan da peşin para toplayıp, sonra o paraları farklı yerlere aktarıp kendi işlerinde kullanarak binlerce insanı mağdur etmiştir. parasını peşin aldığı konutlarla ilgili bir çivi bile çakmadan "bitiremiyoruz" diyerek paraları da alarak bir kenara (denge yatırım holding) çekilmiştir.

  pana yapı yetkilileri, kendilerinden 1,5 yıl önce peşin olarak evin bedelini aldığı müşterilerini arayıp evi teslim edemeyeceklerini belirtirken, raci şaşmaz peşin olarak yaklaşık 50 milyon tl'yi (ki bu paranın, mağdurların paraları olduğu gün gibi ortada) sayarak denge yatırım holding'i satın almıştı.

  konuya ilişkin haberde şu ifadeler geçiyor:

  "şimdi de pana yapı çelik makine a.ş.’nin imza yetkilileri, yönetim kurulu üyeleri t.raci şaşmaz, mahir şaşmaz ve murat aydınlı iken, kısa süre içerisinde şirket hisseleri selimoğlu yapı a.ş. ye devredilmiştir. adres değişikliği yapılarak şirket merkezi bağdat caddesinde boş bulunan bir ofise taşınmış olarak tescil edilmiştir.

  bu tescil işlemi ile yönetim kurulu tekrar değişmiş ve şirkete genel müdür olarak t. raci şaşmaz’ın hemşerisi, ilkokul mezunu muhammet muhit kayaoğlu atandığı iddia edilmekte, bu şahsında bir sene öncesine kanser hastalığından dolayı sgk dan malulen emekli olduğu çevresindeki herkes tarafından da bilindiği iddia edilmektedir.

  fikirtepehaber.com'un yaptığı araştırmalara göre, t. raci şaşmaz'ın kağıt üzerinde ortaklıktan çıkarılarak şirketlerin birbirine ortak edildiği ve bu sayede muvazaalı işlemlerle malvarlığının kamuoyundan ve ilişkili kişilerden kaçırılmaya çalışıldığı iddia edilmekte."

  raci şaşmaz'ın insanların paralarını kullanarak denge yatırım holding'i satın almasına ilişkin haber

  raci şaşmaz'ın halkın parasını alıp inşaat şirketinden kaçışına ilişkin haber

  bu durumda savcıların bu mağduriyetleri durdurma adına derhal harekete geçmesi gerekiyor.
12 entry daha