aynı isimde "black panther (çizgi roman karakteri)" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
242 entry daha
 • çok kötü bir filmdi lan. yani ben ki thor 2'den bile keyif almış bir adamım da bu o kadar sıkıcı, o kadar çekmiş olmak için çekilen bir film gibi duruyor ki? yani hakikaten infinity war gelsin de kapansın şu dönem. dr. strange, thor, black panther gibi bu kadar farklı dünyaları bu kadar aynı filmi izliyormuşçasına seyirciye vermek de marvel'in şahane bir başarısı(!) olsa gerek. ilk marvel filmi olsa etkilenirim belki ama neredeyse ilk iron man'den beri (winter soldier bir kenara) hep aynı filmi izliyormuşuz gibi gelmiyor mu size de? yani azıcık şaşırtılmak istemek çok mu elde böyle farklı bir malzeme varken?

  --- spoiler ---

  wakanda dünyasına giriş, çalınan vibranyum peşine dünyaya düşülmesi, klaue karakteri (serkis reis) falan aslında oldukça ilgi çekici başlayan film bir yerden sonra o kadar sıkıcı oluyor ki. karakterlerin motivasyonları, yapmak istedikleri nedir, düşman aile kabilesinin yardım etmekteki motivasyonu nedir, kralın kankası get out'taki abinin kabileyi direk satışa geçirmesinin, kendi halkına saldırıp, gergedan sürmesinin sebebi nedir, panterimiz ne yapmak istemektedir yani o kadar anlamsız o kadar kötü ki?

  ayrıca ulan tv dizisi bütçesiyle mi çektiniz wakanda'yı? yani geniş açıdan koca bir şehir gösteriyorsunuz bize . farklı mimarileriyle uzayan gökdelenler falan, dayamışsınız cgi'yı. ama stüdyo olarak bir pazar yeri bir de savaş yapılan çayır çimeni kurmuşsunuz o kadar. millet bayılmış bir de wakanda'ya. ne gördünüz de bayıldınız abi kuşbakışı iki şehir çekiminden başka? dudağında çay tabağı taşıyan abi mi, şelale mi, yoksa yeşil ormanlar mı etkiledi sizi? thor filminde asgard'a yaptıkları gibi burada da yeşil perde wakanda'dan başka bir şey görmedim ben. allahtan o bir wakanda sokağını set yapmışlar da bir başta bir sonda iki sahne çekebildiler orada. lütfetmişler.

  ya civil war'da karizmasıyla rol çalan abimiz? ulan "zenci adamı çok öne çıkardık" falan diye mi düşündüler bilmem ama güçlerini kaybedince apollo creed'in oğlu böyle taşak geçe geçe dövdü lan kralı. killmonger'in dediği gibi bu mudur kral şimdi? ayrıca tekme tokat dövüşen bu mudur panter? nerede civil war'da kedi gibi estetik hareketlerle düşmanlarını etkisiz hale getirip bizi gazdan gaza sürükleyen panter?

  hele o tren raylarında geçen kostümlü final dövüşü neydi? yemin ederim final fantasy'de falan çok daha kaliteli sinematik animasyonlar vardır.

  bir de filmin sonunda "tamam dünyaya açılacağız, kardeşlerimize yardım edeceğiz" deyip amerikadaki zenci mahallesine yardım merkezi kurması? lan sktir git afrika'da komşu ülkelere, açlıktan ölmek üzere olan, terör iktidarında yaşayan kardeşlerine yardım et...

  --- spoiler ---

  filmin sonunda iki sahne var dediler bekleyemedim dedim okurum internetten. o derece sıktı beni film. imdi notu: 7,8, metascore: 88, rottentomatoes: 97... e sonra marvel parayı buralara harcıyor deyince kızıyorlar. böyle üstten bakmayı sevmem ama şu filme 10 üzerinden 8 civarı vermek için cidden 14 yaşında falan olmak lazım.

  fox'dan başka adam gibi çizgi roman uyarlaması çeken kalmadı. o da gerçi ya çok iyi yapıyor ya rezalet. ortası yok. ama risk alıyor en azından marvel gibi çocuk filmi çekmiyor. sony de venom'la farklı bir şey deneyecek bakalım. en azından farklı bir şey deneyecek diye artı puanda şimdiden gözümde.
187 entry daha