şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başlık "yerli ve milli davasına sahip çıkan taksilerin gerçek usulde vergilendilirmesi" olacaktı, malum karakter sınırı.
  son zamanlarda takip ettiğim kadarıyla taksi şöforlerimiz yerli ve milli davasına sahip çıkarak über isimli global şirkete savaş açmış durumdalar. (bkz: taksicilerin haklı olduğu gerçeği), (bkz: büyük sarı taksi eylemi)
  bütün bu girişimlerde (bkz: über) firmasının paralarımızı yurtdışına kaçırdığı vurgusu yapılması, yerli ve milli davamız adına gözlerimi yaşarttı.
  ancak taksi şöforleri bu davada (bkz: basit usulde ticari kazanç) vergilendirilmesine tabi oldukları için, yerli ve milli savunma sanayimiz, gelişimimiz adına yeterli katkıda bulunamamaktadır.
  taksi şöforleri elbette bu vergilendirme usulü yüzünden (bkz: yerli otomobil), (bkz: yerli uçak) gibi projelere yeterince katkıda bulunamadığı için ayrıca mağdurlar. bütün çalışan kesim, gelirine oranla vergi öderken, basit usulden vergilendirilmek, ülkesine yeterince katkıda bulunamamak taksi esnafının milli duygularında yara açmaktadır.
  taksi şöforlerinin haklı davasında, gerçek usulde vergilendirilmek için taksimetrelerin kayıt tutması ve muhasebe defterinin olması ile bu mağduriyeti giderilecektir.
  basit usulde vergilendirme artık taksi esnafının sabrını taşırmaktadır, her çalışan kesim gibi (bkz: gerçek usulde vergi) sisteminde olmak istemektedir.

  hükümet tarafından bu konuda bir adım atılmaması halinde, biz halk olarak (bkz: bindiğimiz her taksiden fiş istiyoruz) kampanyasıyla, yerli ve milli esnaf gruplarından biri olan taksi soförlerinin haklı davasına yardımcı olabiliriz.
  (bkz: büyük sarı taksi eylemi) günü, amerikalı şirket über'e gösterdiğimiz tepkinin yanında, bu vergilendirmenin de sağlanmasını sağlayacağız. artık bıçak kemiğe dayandı.
4 entry daha