şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kaynak:
  https://youtu.be/iyuawkngncu?t=39m43s

  http://m.hurriyet.com.tr/…imi-engellediler-40771180

  https://odatv.com/…o-dosya-mecliste-13031830_m.html

  https://odatv.com/…onlarini-acmadi--13031831_m.html

  olay avrasya tüneli avrupa-anadolu istikameti giriş noktasındaki polis uygulama-kontrol noktasında bir hafta önce geçer. benim de kensisini tanıdığım polis memuru süper hukuk devletimizde açığa alınmış malesef. olayın devamını alıntılayarak aşağıda paylaşıyorum.

  “valilik koruma kararı olmadan çakar takan istanbul il milli eğitim müdürünün kiralık aracına, içişleri bakanının medya üzerinden halka duyurduğu ve çıkartılan yönetmeliğe istinaden ceza yazan başpolis n.ç. açığa alındı.

  108 tl para cezasını ödememek için il valisini, istanbul il emniyet asayiş şube müdürünü, fatih ilçesinden sorumlu il emniyet müdür yardımcısı m.ç’ı arayıp ceza yazılmamasını isteyen, işlem yapan polislere “benim kim olduğumu biliyor musun” diyen, kiralık aracına ceza yazan başpolis memurunu tehdit eden ve daha sonra açığa aldıran istanbul il milli eğitim müdürünü kınıyor ve kendisini bu makamda görmek istemiyoruz.

  polis gücünü kanundan alıyor ve kanunları uyguluyorsa yasalara karşı gelen istanbul il milli eğitim müdürünü kim koruyor, kanunlar sokaktaki vatandaş için mi var? her arabada bir çakar furyası, içişleri bakanı televizyonlarda polis teşkilatı üzerinden siyasi şov yapmakta. çakarlı araçların hızla yayıldığı gibi, tavassut fırtınası da bürokraside hızla yayılmakta birçok kurumun amir ve yöneticisi diğer kurumların amir ve yöneticilerine kanunları uygulamakta.

  sıkı korunması gereken avrasya tüneli kumkapı güvenlik noktasında çakarlı araçların durdurulması trafikten sorumlu emniyet müdürü tarafından yasaklandığı, durdurulan araçlara da işlem yapmadan önce mutlaka müdürlük makamından olur alınmasına yönelik söylentiler türkiye’de bürokratlar arasındaki dayanışma toplumun adalete duyduğu güvensizliğin en büyük nedenidir.

  yasadışı çakar kullanan bürokratları koruma uğruna avrasya tünelinin güvenliği tehlikeye atılmakta, her gün yüzlerce çakarlı araç kontrol noktasında dahi durdurulmadan tünele giriş yapmakta, bu araçları durdurup işlem yapan polisler ise açığa alınmaktadır.”

  edit-1: arkadaşlar haklı olarak kaynak istiyorsunuz. gidin tem’e siyah renkli camları filmli hödük gibi araç kullananlar göreceksiniz, katılım noktalarında yan taraftan gidip taralı alanda önünüze kıran yoğunlukta beklemeyen araçlar göreceksiniz, gidin avrasya tüneline siz yoğunluktayken yanınızdan şimşek gibi geçen siyah araçlar olacak...

  elime somut kaynak ulaşınca ekleyeceğim.

  edit-2: change.org üzerinden imza kampanyası başlatılmış.
  https://www.change.org/…on_show&utm_medium=whatsapp
  sözcünün ilgili haberi
  https://www.sozcu.com.tr/…digi-iddiasi-2283189/amp/
  odatv linki
  https://odatv.com/…mu-biliyor-musun-12031847_m.html

  zorunlu edit: arkadaşlar şu 50 dkk bekletme olayı var açıklama yapmak gereken çünkü tam anlayamayanlar ya da anlamak istemeyenler olmuş.
  şöyle ki; milli eğitim müdürü emiyet müdürünü 50 dakika beklettiler beni bir an önce göndersinler, bekletmesinler, işlemi yapıp salıversinler diye mi aramış yoksa çakardan işlem yapılmasın diye mi? hemen kimliklerini gösterseler (ki hala o kimlik polis tarafından görülmüş değil) sürücü de ehliyetini ve ruhsatı verse acaba 50 dakika bekler miydiler?
  bu soruların cevabını akşam başınızı yastığa koyup vicdanınızla başbaşa kalınca bir düşünün.

  son olarak; iki dakika sonrasına garantinin olmadığı şu dünyada fırıldaklığın alemi yok.
346 entry daha