şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
  • 2000 öncesi mahalle kültürüne sahip insanlar kendi evlerini kendileri yaptırmaya gayret ederdi. projesini çizerken eşinin, çocuğunun fikrini alır terasını bahçesini ona göre ayarlardı. bütçe ona göre oluşturulur hiç öyle vadeli borçlara girilmeden, sarsılmadan, dolandirilmadan herkesin mutlu olduğu bir yuva oluşturulurdu.

    peki 2000 sonrası ne oldu ?

    medeniyet kavramı; etik değerlerle, eğitimle, bilimle, hoşgörü ile değilde betonla eşdeğer tutuldu. insanlara bu şekilde empoze edildi. tek katlı müstakil evde büyüyen çocuklar, hayallerini kat kat samimiyetten uzak sitelerle süslemeye başladılar. borçlandılar, ödeyemediler. ödediler, daha fazlasını istediler. peşinat verdiler, dolandirildilar. herşey yolunda gitse bile kültürel değerlerden uzaklaştılar. ekranlarda peygamber efendimizin mütevazı sahabe hayatı üzerinden yayın yapanlar, hemen ardından boy boy site reklamları yapıp halka bir güzel yutturdular. halkımızda para bitene kadar, bankalarda sicil bozulana kadar bunu bir güzel yedi. ama şimdi halk tıkandı, sektör tıkandı.

    iki tarafa da acımıyorum ne yalan söyleyeyim.

    edit: yukarıda yazdıklarımdan bile mağdur olanlar olmuş. allah için bir tane siyaset içerikli bir şey yazdım mı? genel bir değerlendirme yaptım sadece. hemen özelden yardirmislar, '' hastane kuyruğu-tüp yoktu-emekli perişandı v.s'' neler neler. ne diyeyim allah zihin açıklığı versin.
297 entry daha