şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
 • sade yetenek değil komple futbolculuksa olay, on kere tümer bin kere tümer.

  sergen istanbul'da yetişip, beşiktaş altyapısında hem fiziği hem yeteneğiyle dikkat çekip genç yaşta a takımda oynamaya başlarken tümer zonguldak'tan çıkıp samsunspor'larda müthiş bireysel başarı kaydetmiş, bileğinin hakkıyla beşiktaş'a transfer olmuş, (sergen'in olmadığı) ilk sezonunda şampiyonluğu kıl payı kaçıran takımın baş aktörüydü. sonraki yıl sergen geldi ve tümer ikinci plana itildi, buna rağmen çatır çatır oynadı, sergen'in yeteneği sayesinde yaptıklarının daha fazlasını tümer emeğiyle yaptı. yıllar geçti, sergen'in oynadığı dönemlerde hiçbir katkı veremediği fenerbahçe'ye geldi, bir şampiyonluk da orada yaşadı, alex ve tuncay'la birlikte baş rolü oynayarak.

  hele kısa dönem bir milli takım performansı vardır ki 2006 dünya kupası'na katılma ihtimalimiz %10'ken, grubun son 3 maçında tek başına %80'lere çıkarmıştır, sonra isviçre'ye elendik ama takımı playoff'a taşıyan kişidir tümer. o günden beri milli takıma böylesine bir bireysel katkıyı hiçbir futbolcu vermedi henüz.

  sergen'in milli takıma yeteneği oranında verdiği katkı sıfıra yakındır. 2000'lerdeki tuncaylı serhatlı hamitli halilli yıldıraylı gökdenizli fatihli servetli yeni jenerasyona liderlik yapması gereken biriyken ortalıkta gözükmedi, ne 2004 avrupa şampiyonası yolunda ne de 2006 dünya kupası yolunda yardım etti. o milli takım ki 2002 sonrası değişen kadrosuyla sergen gibi bir stara en çok ihtiyaç duyduğu dönemde 6 yıl boyunca, 2008'e kadar hiçbir şey yapamadı, heyecan veren tek dönem tümer'in liderliğe soyunduğu ama geç kalınan 2006 dünya kupası elemeleri oldu sadece.

  dolayısıyla sergen'in herhangi bir futbolcuyla kıyasında her zaman diğeri ağır basar, hele ki bu kişi tümer ise.

  edit: aşağıdaki entryde örnek verilen video'da iki kişi içeride boşken kaleye vuran bir kafaya sahip olduğu için bir bok olamadı zaten, tümer çok benzer pozisyonda sergen'e pasını çıkarıp 100. yılda şampiyonluğu getiren asisti yapmıştır (ona pası dış falsoyla atan da sergen'dir, kendisine geri pas vermek zorunda kalsın diye)

  başka bir maçta ise sergen şu'nu yaparken tümer aynı maçta elinden geleni yapmış, golünü de atmıştır, maçtan sonra "ben bu gece rahat uyuyacağım" demiştir. işin kötüsü, sergen de o gece gayet rahat uyumuştur.
4 entry daha