şükela:  tümü | bugün
16 entry daha
  • öncelikle geçmiş olsun çocuğa, söyleyeceklerim bu çocuk özelinde değil, biraz genelleme yapacağım, yanlış anlaşılmamasını rica ediyorum.

    fenerbahçe ve beşiktaş gibi kulüplerle bir şekilde yolu kesişmiş on binlerce sporcu var ülkede. kusura bakmayın da kulüpler kim hastaymış, kim yaşlanmış bunları takip etmek zorunda değil. sgk mı, yoksa yetiştirme yurdu mu bu kulüpler? herkesin ailesi var, arkadaşları var, devlet var, var da var. onlar ilgilensin bir zahmet.

    yüz binlerce dolar yatırım yaptığımız basketbolcular kulübe bir kuruş para kazandırmadan, parayı bırak kulübe doğru düzgün hizmet etmeden çekip gitti geçtiğimiz yıllarda. iki sene sonra bu adamları show haber'de bir gecekonduda görürsem şaşırmam. kulüpte oynarken paranı takır takır al, o kulübün imkanları ile mankenleri götür, arabalara bin, azıcık palazlanınca sat git herkesi, her şeyi. sağlığı bozulunca, parası bitince kulüp bana yardım etsin. ortam böyle malesef. kimse de vefa yok, kulüp bana bu kadar yatırım yaptı, üstümde bu kadar emeği var, çalışayım karşılığını vereyim yok. yarın bir gün düşerlerse de kulüpten yardım istemeyecekler o zaman.

    kulüpler, yöneticiler insiyatif alıp yardım ederler belki ama dediğim gibi kulüplerin bir sorumluluğu yok bu işte. allah yardımcısı olsun çocuğun.
45 entry daha
hesabın var mı? giriş yap