şükela:  tümü | bugün
362 entry daha
 • kot & tişört kombininden bıktınız ve artık yetişkin bir erkek gibi giyinip, öyle işe gitmek istiyorsunuz. bravo, doğru karar. fakat bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz zira en son lisedeyken takım elbise giymiştiniz.

  madde1: üç adet takım elbise. biri lacivert, biri açık mavi ve biri de gri. tek sıra düğmeli. desen, ekose, karışık kumaş yok. %90 civarı yün oranı iyidir. %100 yün ütü tutmaz. fit vücuda sahip, genç-orta yaş arası biriyseniz tween, ramsey ve network'ü tercih etmenizde fayda var. kilolu arkadaşlar ise damat, abdullah kiğılı, cacharel'e bakabilir. kolu bacağı uzunsa mutlaka terzide bir kısaltma, daraltma işlemi yaptırın.

  madde2: altı adet gömlek, üçü beyaz ve üçü farklı açık mavi tonlarda olmak üzere. bisse ve vakko'nun gömlekleri çok kalitelidir ve regular fit'tir. tercihiniz slim fit olanlar ise tween ve network'e bakmanız gerekir. fiyat-performans oranı yüksek bir şey arıyorsanız da dufy'i önerebilirim.

  madde3: altı adet kravat. ikisi düz, ikisi çizgili, biri noktalı ve biri de ekoseli. çin ipeği ve parlak kumaşlardan kaçının. half windsor bağlayın. basit ve şık bir kravat bağlama tekniğidir.

  madde4: bir tane siyah, bir tane de taba bağcıklı ayakkabı. italyan kesim ve rugan olmayan modelleri tercih edin. beta & wall street, tergan, jag club ve flower ilk bakmanız gereken yerler.

  hepsi bu kadar. tebrikler, otuz altı farklı kombinasyon sahibi oldunuz ki bu iki ay boyunca işe farklı kıyafetle gidebilmek demek. başlangıç için hiç fena değil.. son bir şey daha; başlarda ofise bir ya da iki kez şık gidin. böylece iş arkadaşlarınıza giyiminize alışması için zaman tanımış olursunuz. yapmacık yorumları rahatça görmezden gelin, arkanıza yaslanın ve ofisteki şık adamlardan biri olmanın keyfine varın.
42 entry daha