şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çin'de dört yıl önce trafik kazasında yaşamını yitiren çiftin, taşıyıcı anne yöntemiyle bebek sahibi olmalarıdır. gerçek anne kim?

  bunlar ölmeden önce ne olur ne olmaz embriyoları donduralım biz öldükten sonra da kadının biri bunları kendine takıp takıştırsın sonra da bebeğimiz doğsun diye düşünmüşler ve bu gerçekleşmiş.

  bebeğin biyolojik ebeveynleri hayatta olmadığı için büyük anneleri ve büyük babaları dna testleri için kan verdi ve bebeğin kendi torunları olduğunu, anne ve babasının da çin vatandaşı olduklarını kanıtladı.

  bu bebek miras hakkına haiz midir? değil midir?
  kendisini doğuran taşıyıcı kadına anne diyecek mi? anne derse babası kim olacak?

  doğanın düzeniyle oynuyorsunuz sonra da allah tarafından cezalandırılınca da kendinizi suçsuz günahsız ilan ediyorsunuz.
  bu çocuk büyüyünce ne olacak? çocuk hitler gibi psikopat biri olup dünyayı ateşe verebilir.

  edit 1 : imla

  edit 2:
  1- "onlardan önce nûh’un kavmi ve onlardan sonra gelen topluluklar da yalanlamıştı. her ümmet kendi peygamberini yakalayıp cezalandırmaya azmetmişti. hakkı yok etmek için batıl şeyler ileri sürerek tartışmışlardı. bu yüzden onları kıskıvrak yakaladım. benim cezalandırmam nasılmış, (gördüler)! -mu`min suresi 5. ayet"
  cezalandırmayla ilgili yorumum buna benzer ayetlerden gelmektedir. ben buna inanıyorum, sizin inanıp inanmamanız hakaretlerle cevaplamanızı gerektirmez.

  2-bilimi desteklemek ayrı bir konu bunu kişisel olarak yorumlamak ayrı bir konudur.
  cahil diyenden tutun da mal diyen "bilim aşığı" yazarlar var.
  her hangi bir erkeğin embriyoları annenizin, eşinizin veya kız kardeşinizin rahmine yerleştirilmesi sonucu taşıyıcı anne olmalarına izin verecek misiniz?
  bu kadar bilim hayranı kişilerseniz o zaman buna da izin verin de bilim ilerlesin ülkemizde. bu da yetmez kendiniz de afrika kökenli bir arkadaşımızın embriyolarıyla bilime ışık turun.
  bu yazdıklarımı annenize eşinize kardeşinize veya size söylenmiş bir küfür olarak algılama-yın. küfür veya hakaret etmiyorum. savunduğunuz bilimi size soruyorum. ve bu bilimin ilerlemesi için öneride bulunuyorum.
6 entry daha