şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
312 entry daha
 • bu oyunu oynayamadığım zamanlarda oynayasım gelirse gelip entry'lere göz gezdirip gidiyorum, benim gibi olan arkadaşlara selam ederek iki kelam da ben edeyim.

  - online arkadaşım yok ise random kim gelirse onunla oynayıp frekans tutarsa ekleşiyoruz. sonraki oyunlar için yatırım oluyor. mic kullanmıyorum, hazır yazılı mesajlarla da gayet güzel iletişim kurulabiliyor. bu mesajları ihtiyacınız doğrultusunda ayarlardan düzenleyebiliyorsunuz.

  - standart oyunculara nazaran daha farklı bir oyun tarzım var. tekli ile duo arasında kalan bi şey. duo olarak başladığımız oyunda ilk safhada kafamıza göre takılıp çemberin ikinci veya üçüncü kez daralmasına yakın ortak bir noktada birleşip yardırmaya devam ediyoruz. uber misali birimiz diğerini alıyor ya da orta noktada bi ev işaretleyip orada buluşuyoruz.

  - bu oyunun gamechanger'ı kesinlikle susturucu. ateş gizleyici falan değil, direkt susturucu. bunu hafif makinalıda kullansanız da otomatik silahta kullansanız da 4x dürbün ilavesi ile büyük avantaj elde ediyorsunuz. güzel, gizli, sakin bi noktadan gelip geçenleri indirmek oldukça kolaylaşıyor. bilgisayardakinden farklı olarak bu oyunda haritada ateş edilen noktayı görebildikleri için susturuculu bi silahla ateş altında kaldıklarında sağa sola koşup ateşin nereden geldiğini anlayana dek inmiş oluyorlar.

  - araba veya motor kullanmak "ben geliyoruuuum" diye bağırmaktan başka bi şey değil. yalnızca çemberin dışında kalıp koşmakla safe'e yetişilmeyen durumlarda kullanılması daha verimli. hele buggy var ki of, tarasalar kaporta sensin mk. deli işi.

  - uçaktan atlarken üstünde isim yazan yerlerden uzak durmaya çalışın. adı sanı belirsiz, şehirler arası yollarda kalan ve bolca bina bulunan alanlar var. yoğunluk buralarda daha az oluyor. oyun başlarken amaçladığım yegane şey, az insan ile muhattap olup tüm loot'un kendime kalacağı bi noktaya inmek; rotadan uzak bile olsa.

  - janjanlı, rengarenk, sirk kostümü gibi olan kıyafetler var. tv8'de moda programına çıkmıcaz mk, savaşmaya gidiyoruz. kamuflaj çok önemli. mümkün olduğunca siyah ve toprak renginde kıyafet giymeniz gerek. alanda kıpırdamadan bile dursa sırf kıyafetinden dolayı farkedip indirdiğim elemanlar var, belki de biri sizdiniz.

  - tava önemli. göt koruyucu özelliği var, biliyosunuzdur. tava yoksa meele silah olarak orakmış, crowbarmış falan gerek yok. gordon freeman'a bırakın onu. çantanın altında görüntü kirliliğinden başka bişi değil. oyunun sonlarında merminiz bitecek de, ikinci silahınız olmayacak da, anca öyle kullancaksınız onu; onun olma ihtimali de sıfıra yakın.

  - yerde, elinizdekinden daha verimli bi silah buldun. iyi, güzel. elindeki bırakıp yerdekini aldın, ona da tamam. ama bıraktığın silahın mermisini de silahla beraber mi bırakıyosun? senden sonra oradan geçen olan eleman hem silaha hem de halihazırda bolca toplanmış mermiye laaps diye konsun mu? mermiyi gidin az ötede atın, ya da alakasız bi yerde atın. yoksa o mermiler oyunun ilerleyen dakikalarında gelip seni bulabilir. survival oyunu bu, detaylar önemli.

  - yerde bulduğun hasar almamış level 2 kask/yelek, üzerinde taşıdığın yarısı hasarlı level 3 kask/yelekten daha değerli.

  - eğer oyun alanı gereği köprüden geçmeniz gerekiyosa; geçmeyin. köprü fetişi olan çok insan var. oyun planını sadece köprü kesmek ve güzel bi yere pusup gelenleri indirmek üzerine kuranlar var lan. boğazdaki köprü gişesi kameralarından daha keskin görüşe sahip bu arkadaşlar artık köprüleri ezberlemişler. ne nerden gelir, yaya nereden sıvışır hepsini biliyolar. köprüye olabildiğince uzak mesafeden yüzerek geçin karşıya.

  - eğer random eşleştiğiniz takım arkadaşınız itin tekiyse, yani yere düştüğünüzde dibinizde olmasına rağmen gelip yardım etmiyosa sizi kaldırmıyosa falan direkt report edin. report seçenekleri arasında "takım çağrısına cevap vermeme" gibi bi seçenek var, tam hatırlamıyorum ama anlam olarak buna çıkıyor. bi 40-50 kişi report etse bu gerekçeyle, hesabı sorulur onun zaten.

  - gördüğünüz herkesi vurmak zorunda değilsiniz. sizi görmeyen birini pusuya düşürüp kill almak evet zevkli ama pozisyon alıp karşılık verebileceği için riskli de. yerinizi belli etmemek bazen en güzeli. çoğu zaman uzaktan geçenleri kendi haline bırakıyorum, nası olsa çember daralınca görüşücez. unutmayın; oyunu en çok kill alan kişi değil, en son hayatta kalan kazanıyor.

  - çoğu kişi kullanmıyor ama sis bombası aşırı kullanışlı. bi taşın ya da ağacın arkasında ateş altında sıkışııp kaldıysam atıyorum elemanın görüş açısının olduğu yere doğru 2 tane, batman gibi kayboluyorum ordan. bilhassa son 10'da bu taktik iş görüyor. flash bombası da bi binanın içinde pusan elemana baskın yaparken işe yarıyor. flash yedim ordan biliyorum.

  - el bombası da kill almaktan ziyade, bi ağacın ya da kayanın arkasında saklanmış olan elemanın koşarak yerini terketmesini sağlamakta iş görüyor. sallayın yanına bi tane görün, nevri dönecek bezevengin nereye kaçacağını şaşmaktan.
2141 entry daha