şükela:  tümü | bugün
61 entry daha
  • venom'un bir villian olarak motivasyonu, symbiote tarafının spider-man'e olan nefreti ve eddie brock tarafının da peter parker'a olan nefretidir. venom'u "örümcek adam" için bu kadar tehlikeli yapan şey, kendinden ölesiye nefret eden iki organizmanın tek vücut haline gelmesidir. hatta örümcek adamı bu kadar zorlamasının asıl sebebi ise symbiote'un geçmişte ki örümcek adamla olan ilişkisidir. symbiote, peter parker ile birleştiğinde onun tüm geçmişine, düşüncelerine, planlarına, taktiklerine kısacası her şeyine ulaşabilmiştir. ondan ayrıldığında da bu bilgileri beraberinde götürmüş ve venom olarak ona karşı kullanmıştır. benim için venom budur.

    işin bir de carnage boyutu var.. carnage'in güçlerini venom'a koyup, içinde ki adamı kader mahkumu yapıp, nefretten yoksun, çaresiz ve bir uzaylı ile anlaşmaya varan karaktere dönüştür. abi yaptığın proje o kadar zorlama bir proje ki venom'a ağ bile attıramamışsın. sonra düşünmüşsün ne yapsam ne yapsam nasıl bir güç versem bu adama demişsin... izliyorsuz ki 40 yıllık venom sanki prototype oyununda ki gibi vücudundan sağa sola organik madde fırlatıyor. karakterlerin lorelarına özen niye gösterilmiyor anlayamıyorum. eğer o firma olarak o karaktere tam anlamıyla sahip değilsen niye çekiyorsun bu filmi? tom hardy isterse atcağnız mı aşağı kendinizi ekip olarak? sayısız spider-man evreninde bir sürü venom var ve tek bir tanesi bile fragman'da yoktu.

    özetlersek; intikam duygusundan yoksun bir venom(spider-man'a karşı) boktan bir karakterdir. fragmanda, ne okuduğum ne de izlediğim bir spider-man ürünüyle karşılaşmadım. bu bence marvel etiketi taşıyan bir film için üzücü bir şey. marvel sonunda suicide squad'dan daha kötü bir film çıkarmayı başarıyor galiba..
529 entry daha