şükela:  tümü | bugün
72 entry daha
 • iyi bir podcast dinleyicisi olarak, ilk bölümünden itibaren dinlediğim ve desteklediğim gümlet medya ana podcast yayınıdır. girisimcimuhabbeti.com adlı sitelerinden de ulaşılabilir.

  önce bir kişisel not, o kadar çok dinledim ki "garip bir günde" bir bankamatik kuyruğunda samican'ı sesinden tanımıştım, ilginç bir şekilde sıradan başka biri de tanıdı (ama sanırım o arkadaş kaşlarından tanıdı). sonuçta bu ölçümlemeyle, türkiye de artık podcast ünlümüz var diyebiliriz.

  başlığa geri dönersek eğer, girişimciliğin kamera arkası gibi bir programdır. girişimcilik olgusunun toplumsal olarak icat çıkarma olmaz o iş gibi yaklaşımlar nedeniyle önünün kesildiği, girişimcilerin bir kısmının da, piyasaya çiftlik bank tosunu kafasıyla girmeye çalıştığı, "bilinen" girişimci platformlarının girişimciliği kendi tekellerine almaya çalıştığı ortamda, girişim ve inovasyona gerçekten samimi ve doğru bir yerden bakıp, yayına aldıkları konuklar, hayata geçmiş olumlu veya olumsuz sonuçlanmış gerçek girişim hikayeleri, bir türlü katılma fırsatı yakalayamadığım toplantılar ve müstakbel girişimcilere yaptıkları doğru yönlendirmelerle, bu konuda çıtayı yükseltmeye çalışan programdır. ayrıca bu durum sadece podcast yayını ile sınırlı kalmayıp, ayrı bir platformda gelişmeye devam etmektedir.

  ps. tabi yayın dinlemekle olmuyor, ben girişimci olamadım o da ayrı konu.

  ps. elmas üreten arkadaş neydi ya? dinleyiniz

  ps. girişim demiş miydim?
73 entry daha