119288 entry daha
 • birkaç gün önce hayatımda filmlerdeki gibi bir tanışma olayı yaşadım, ama o kadar ani ve samimi gelişti ki anlatamam ve ben ilk defa gerçekten bu kadar içten gülen, samimi bir kız gördüm be sözlük.

  bir yere gidecektim ama oraya da servis ile gidildiği için servis durağına gittim. servisin kalkacağı yere gittiğimde 10 dakika ile kaçırmışım servisi. o sırada da bardaktan boşanırcasına da bir yağmur başladı.

  o sıra bir kız geldi ve o da kaçırmıştı servisi. yağmur yağıyordu ve şemsiye yoktu. allah biliyor gerçekten sadece ıslanmaması için hani yağmurda durmayın şemsiyenin altına gelin dedim.

  şemsiyenin altında beklerken servisin gelmesine 1 saatten fazla olduğunu öğrendik. bu yağmurda durmayalım, sakıncası yoksa bir yer varsa çay içelim dedim. bunu nasıl dedim ben bile şaşırdım. tamam dedi, doğru düzgün yer yoktu ama bir börekçiye girdik, çay söyledik. dolu dolu sohbet ettik; feminizmden tutun da yurtdışında gezdiği yerlere kadar. o konuştu ben dinledim ama öyle güzel öyle samimi konuştu ki ve öyle gerçekçi şeyler anlattı ki dinledikçe de dinleyesim geliyordu. jestleri, mimikleri sanki bir sevimlilik abidesiydi karşımda.

  biraz da ezildim be sözlük açıkcası, karşımdaki kişi baya dolu dolu hayatı yaşamış. yüzünde gülücükler, umut saçılıyor. dünyanın çok farklı yerlerini görmüş, çok farklı insanlar ile tanışmış, çok iyi bir eğitim görmüş.

  ilk defa hayatımı ve kendimi bu kadar sorguladım be sözlük. ne için geldim bu dünyaya, allahım beni ne için yarattın ki, iyi bir hayat nasıl yaşanır, nasıl böyle üst düzey bir insan olunur, asalet doğuştan mı gelir sonradan mı edinilir falan filan işte hep böyle şeyleri sorguladım.

  kıza aşık falan olmadım ama samimiyetine, içtenliğine, güler yüzlülüğüne hayran kaldım. tam bir sevgi insanıydı, her inançtan, her türden insanı tanımış, bilmiş, kendini geliştirmiş, ilerletmiş.

  o kadar büyüleyiciydi ki adını bile soramadım, gerçi o da sormadı, ama birbirimizi ekledik sosyal medydan. kendisinden kahve sözü de aldım ama yazmaya korkuyorum be sözlük. tarifsiz duygular yaşadım ve yaşıyorum açıkcası.

  kalbin ve yüreğin de ayakkabıların gibi bembeyaz ve tertemiz. umarım hiç de kirlenmezler beyaz sporayakkabılı kız.
20246 entry daha