şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1415 entry daha
 • tekrar düşündüm de saygıyı elden bırakmayayım derken epey hafif yazmışım. #76980346
  bu kadın, hemen her aklı başında insanın da düşünerek farkedebileceği ve tıbben de doğru olan önerilerinin yanında, aksi defalarca ispatlanmış önerilerde bulunuyor. ve kendisi bir hekim. normalde bir hekime muayene olduğunuzda önerilerinin kanıta dayalı tıp dahilinde olmasını beklersiniz. hekim tıbben yanlış bir öneride bulunursa ve sizin sağlığınız da bu öneri sebebiyle olumsuz etkilenirse bu durum malpraktis olarak adlandırılır. malpraktis bir suçtur. boyutuna göre para cezasından meslekten mene kadar gidebilen bir suçtur.
  bu kadın demeçleriyle, radikal önerileriyle, uzmanlık alanı dahi olmayan konulardaki görüşleriyle ciddi bir suç işliyor. bu suç bir kamu davası olması gerekirken kadın hala toplumun sağlık algısını yönlendirmeye devam ediyor.
  bakın bu kadın kesinlikle yalan söylüyor, önerilerine uyarsanız ölürsünüz gibi bir şey demek istemiyorum. uzun yıllar sonra yapılan bilimsel araştırmalarda şuan söyledikleri doğru bulunabilir. tıp bu. sürekli yeni araştırmalarla yeni kanıtlarla değişiyor. daha doğru, daha ayrıntılı hale geliyor. fakat günümüz tıbbı çerçevesinde değerlendirirsek, kendisi kanıya dayalı tıbbın, başka bir deyişle duvara dayalı tıbbın lideri olan bir şarlatandır.
  özet geç diyenler için:
  (bkz: bir deli kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış)
245 entry daha