şükela:  tümü | bugün soru sor
12 entry daha
 • bilmeden baslik acmak sanırım boyle bisey olsa gerek .
  operasyon tazminatlari icin hukumetten onay yazısı gecen hafta cikti. bu sebeple de 4 ay odenmeyen operasyon paralarını toptan aldi polislerin bir çoğu.askerleri bilemiyorum ama birçok polis arkadaşım bana, operasyon paraları toplu şekilde yattı dedi .
  ogretmenlerin ek ders ödemelerinde ise zamanında alanlar da var geç alanlar da var ve az bir miktar olsa da ek ders ve maaşlarını hala alamayanlar da var.
  bunun sebebi ise ; maliye ve milli egitim bakanlığının yıllardan beri kullandığı bilgisayar yazılımının değişmesidir.nisan sonunda maliye daha doğrusu muhasebat genel müdürlüğü ve haliyle resmi kurumların da yeni sisteme geçişiyle birlikte gerek yazılımsal hatalar gerekse mutemetlere yeter derecede bir kurs veya seminer verilmemesi nedeniyle kurum mutemetlerinin hatalı işlemleri olmuş.
  eski sistemde ödenemeyen paralar sistemden tekrar kolayca istenebilirken yeni sistemde geri dönen ödemeleri yapmak daha uzun bir süreci kapsıyormuş ve vergi no ile ıban uyumsuzluğu sebebiyle birçok kurumun maaş ve mesai ücretlerinde de aynı sıkıntılar yaşanmış olduğu kulağıma çalındı.
  ez cümle geç de olsa herkes maaşını mesaisini ek dersini alacaktır ama yeni geçilen sistemlerde bu tür hatalar malesef olmaktadır ve ilerde yine olacaktır.
  aynı oyunlarda olduğu gibi erken erişim veya alfa beta sürümleri birimlerin kullanımına açılırsa bu tür sıkıntıların minimum düzeyde yaşanacağını düşünüyorum

  edit:iş bu entrydeki mla hataları ve anlatım bozuklukları giderilmeye çalışıldı.
140 entry daha