27372 entry daha
  • (#77162879)
    - tyrion lannister: king's landing'de zamanının çoğunu içki ve kadınlarla rahat içinde geçiren, kalan zamanda da babası tywin'in izin verdiği ölçüde önem derecesi daha düşük işlerde kullanılan karakterdi. arada güzel sözler söylerdi, bilge olurdu, pycelle ile falan oynardı da krallık yönetmek? hakkında ne bildiği belli olmayan, hayatında ilk kez gidip gördüğü, düzenin ve sınıfların westeros'takilerle alakasının olmadığı bir şehirde batırması yüksek ihtimal. dizide, kitaptakinden daha iyi bir karakter olarak gösteriliyor ve bu nedenle daha çok seviliyor hatta. grrm'ye göre karanlık tarafa yakın bir karakter.

    - stannis, buna yazmaya gerek yok iyi ki öldü de suratını görmüyoruz artık hiç çekilmiyordu. fanboyları acayip büyük işler falan yapacak diye bekliyordu, sonraki kitapta yine ramsay bolton tarafından tahtalı köye yollanacak dış kapının dış mandalı bir karakter. dizide son darbeyi brienne'in vurması da güzel olmuş işte hani muhafızlığını yaptığı renly'yi öldürmüştü falan filan ya, ramsay'in eline geçse parça pinçik edip köpeklerine yem ederdi herifi, neyse oraları da kitaptan okursunuz.

    - ygritte'in uyuz sesiyle olur olmadık yerlerde "yu nöw nötin con sınovv" demesinden daha fazla kıl olmadım, kıl bile olmadım. bu mesajı da o yüzden yazıyorum zaten.

    - roose bolton'un turşusunu mu kuracaktık ne yapacaktık? kuzeye hükmetmek için müttefiki robb'u bıçaklayarak öldürdüğü gibi kendi oğlu da kuzeyin kıralı olmak için kendisini aynı şekilde bıçaklayarak öldürdü. fair.
15326 entry daha