şükela:  tümü | bugün
33 entry daha
 • kesinlikle boş biri değildir. rekortmen bir nişancıdır. bolt action tüfekler konusunda epey maharetlidir. henüz 13-14 yaşlarındayken karl marx'ın kitabını okumuş ve babasız bir biçimde yoksulluk içinde büyüyen bir çocuk olduğu için de sosyalizm ve komünizme derin ilgi duymuştur. kendi kendine rusça öğrenmeye çalışmış ancak başarılı olamamıştır.

  daha sonra orduya katılmış, askeri haber alma servisinde çeşitli görevler üstlenmiş, u2 casus uçakları konusunda uzmanlaşmış, ancak komünizme duyduğu hayranlığı arkadaşlarına açık edince de bu kurumlarda barınamamıştır.

  daha sonra sovyetler birliği'ne iltica başvurusunda bulunmuş, minsk'de radar istasyonunda çalışmış, burada el üstünde tutulmuş ve marina oswald ile tanışıp evlenmiştir.

  daha sonra abd'deki annesini ve ailesini özlemesinden, rusya'da istediği başarıyı elde edememesinden ve rusçayı ilerletememesinden ötürü abd'ye geri dönmüştür. bu arada iki kız çocuğu olmuştur. rachel ve june adında.

  abd'de ise zor şartlarda yaşamış, çeşitli geçici işlerde çalışmıştır.

  lee oswald sürekli olarak eşini döven, evde çocukların yanında sigara içtiği için eşi marina'nın dişlerini kıracak kadar agresif biriydi.

  ve evet. john kennedy'i tek başına öldürebilecek maharete ve gözü karalığa sahipti.

  nitekim daha önceden başka bir abd'li senatörü vurmaya kalkmış ancak son anda senatörün yere eğilmesi ile onu öldürememiştir.

  eşi marina'ya da sık sık -hitler'e zamanında suikast düzenlseydi ve öldürülseydi, şimdi milyonlarca insan hayattaydı- dediğini eşi marina, oswald'ın ölümünden sonra röportajda açıklamıştır.

  yani kesinlike sıradan biri değil. eğitimli, çok iyi ve rekortmen bir nişancı, geçmişte istihbarat servislerinde çalışmış, david ferrie ve guy banister gibi karanlık kişilerle yakın ilişki içerisindeki biridir.

  tabii bütün bunlar oswald'ı tek başına suçlu yapmaz. ancak suçsuz da yapmaz.

  jfk suikastinin en büyük özelliği de bilmece gibi olmasıdır zaten. ne yönde isterseniz o yönde delil bulursunuz.

  öyle bir garip olay olduğu için de aradan 60 yıla yakın zaman geçmesine rağmen insanlar kesin bir kanıya varabilmiş değiller. ortada sadece teoriler var. ve birçok da ölü insan. olan biten budur.