şükela:  tümü | bugün soru sor
8 entry daha
  • üst üste izleyeceğim 20. nba final serisi. (vay be, yıllar nasıl geçiyor)

    nba final serilerinde tüm izlediğim yıllarda bunun kadar tek taraflı seri az oldu. new jersey-lakers serisi de bunun gibi "national pornographic" bir seriydi. lebron'un ilk finali de çok acınasıydı, spurs'ün yine de 1 maç verme ihtimali vardı. bunda o da yok!!! lebron james tek başına bipolar toronto'ya, yıldızları sahada olmayan boston'a yetebilir ama golden state warriors'a geçen yıl bile yetememişken bu sene hiç bir şekilde yetemeyecek. geçen yıl şampiyon cleveland vardı, irving ve james ile love'ı yanına alıp herkesi ezip geçen cleveland vardı, rol paylaşımı vardı. işleyen sistem vardı. koç lue'ya rağmen giden bir sistem... şu anda golden state şampiyon, cleveland ise tüm kurşunlarını finale gelene kadar harcamış yorgun, yaralı ve zayıflamış takım. geçen yıl bir maç kazanabilmek için nba tarihinin en iyi basketbolunu oynamak zorunda kalmış takım.

    şampiyonluk değil ama 1 maç kazanabilmek için bence durant'i farklı eşleşmelerle yorup/durdurup, george hill'in curry'e pranga olması, ve korver'ın muazzam atması, lue denen kötü koçun "çıkıp oynayıp 3 atın" demesi attıkça konsantre olan takımın harika savunma yapması gerekiyor. tüm bu mucizevi şeyler mükemmel şekilde bir araya geldiğinde gezegenler aynı hizaya girecek ve cleveland da bir maç kazanacaktır.

    gsw açısından zaten bir zorluk yok. james için durant ve green eşleşmeleri, klay'i savunacak iyi bir 2 numara olmaması, curry'nin kendisini yıpratacak bir savunmacı ile sürekli oynamayacak olması, durant'in de en az 20 ortalama ile oynayabilecek olması (geçen seneyi hatırlayalım) baya baya 4-0 diyor, süpürge diyor.

    ayıp olmasın, günümüzün kralını yazmamak olmaz; kendisi yine o muhteşem istatistikler ile oynayacak. ben en çok 2014-15 sezonunda etkilendim kendisinden. (finaller yani) yine olağanüstü oynayacak ama gerçekten bu defa bunun hiç bir önemi yok. 6-7 yıllık mükemmel işleyen bir sistem ile yarı sezonda kurulup daha beraber savunma yapmayı bile bilmeyen bir lebronspor'u kıyaslamak mümkün değil. iki takımın yetenek tavanı bile çok farklıyken bir de organizasyonel becerileri devasa şekilde geri giden bir underdog un artık sahada olması herşeyi gereksiz laf klasmanına indiriyor. tahmin 4-0.
68 entry daha