şükela:  tümü | bugün
90 entry daha
 • bir kırılmadır.

  "sadece bir kötü gün" yeter de artar bu kırılma için. hele kötü günler bitmez de birbiri ardına gelirse, kaçınılmazdır.

  kendini kandırmanın bitti noktadır karanlık taraf. duyguların çözüldüğü, eridiği, bilindik anlamlarını yitirdikleri yerdir. yeni anlam kazanır duygular. öncekinden daha soluk, daha silik ancak daha gerçek olurlar. gerçeklik öfke getirir. yıllar boyunca gerçeği görememenin, duyguların esiri olup onların dilediği şekilde gerçeği eğip bükmenin öfkesi gelir yerleşir kalbin en şaşalı köşesine. yakar, acıtır. giderek daha da gerçek olur dünya. duygusuz, sevgisiz ancak bir o kadar duygulu bir hal alır dünya.

  ihanet kırılmadır. sevdiklerimiz, inandıklarımız ve hayallerimiz ihanet eder bize. güvenin yalnızca insanın kendine yöneltebileceği bir bağlanma olduğunu anlar insan. kaç kez ihanete uğradığını, kaç kez yüz üstü bırakıldığını, kaç kez kandırıldığını farkeder insan. iyi niyetle, 'insanlık' denen o naif bakış açısı ile nasıl da yenilip yutulduğunu, kendini gerçekleştirmekten nasıl da uzaklaştığını fark eder. bu farkındalık ile nefret gelir oturur öfkenin yanına.

  işte bu noktada ihanet ile, yeri asla kaybolmayacak o kırık ile, dünyanı köklerine kadar sarsan o fay hatları ile başlar karanlık taraf. en güzel gözler bile öfke ve nefret ile kırmızıya döner. alev alev yanan iki göz bakar dünyaya.

  öfke ve nefret de, aynı güven gibi, yalnızca kişinin kendisine yöneltilmiştir. dışarı vuran, diğer nesnelere ve canlılara değen öfke ve nefret, bu özöfkenin sıçrayan küçük kıvılcımlarıdır sadece.

  karanlık taraf olduğu gibi görür dünyayı. hiçbir canlı da bundan tiksinmeden duramaz. bencillik, gerçeklikten gelir. gerçeklik ise ancak yeterince güçlü isen değişir.

  acımanın yeri yoktur bu kırıklar arasında. gözü görmeyen insanlara acımanın anlamı yoktur. onlar, onları aydınlatacak kırılmayı bekleyen saf yaratıklardır sadece.

  öfke, öfkeyi doğurur. büyür. bir gün evreni saracak olan kıvılcımlar minicik kalpler içinde yanar. öfke dünyanın gerçek duygusudur. gören gözler öfkeden kaçamaz. öfke, duyguları yer, duyguları değiştirir, duyguları gerçekleştirir ve beslenir.

  ihanet kırılmadır. kırılma karanlık taraftır. karanlık taraf gerçektir. gerçek öfkedir. öfke özgürdür. özgürlük yalnızdır. yalnızlık karanlıktır.
5 entry daha