şükela:  tümü | bugün
1278 entry daha
 • nba'in yeni nefret objesi haline gelmiş takım. genel olarak insanlar fıtratında zayıftan yana olma hissi var ama gsw'nin problemi gerçekten bu mu tartışılır çünkü henüz çok da büyük başarıları yok. evet, son seneleri ciddi şekilde domine ettiler ama sonuçta şimdilik 2 defa şampiyon olabilmiş bir takım. geçen senelerde çok uzun yıllar bu takıma rakip çıkmaz deniyordu ama gelinen nokta da c.paul gibi yaşı geçkin ve j.harden gibi ciddi defoları olan iki süperstar bile neredeyse onları eliyordu ki takımın geriye kalan kısmı gerçekten zayıf. mesela soru şu k.irving cleveland'ta olsaydı, gsw halen bu kadar kuvvetli favori olur muydu? ya da seneye houston mevcut kadrosuna lebron ya da başka bir süperstarı katarsa gsw yine de mutlak favori olacak mı? bunları dışında gsw bu kadroyu çok uzun yıllar korumakta maddi olarak ciddi şekilde zorlanacak (bkz: #74188820) yani kısaca ifade edilirse insanlar bu takımdan başarıları ve gelecek senelerde mutlak favori olması sebebiyle nefret etmiyor. yakın tarih de bile çok daha dominant ve başarılı takımlar(shaq-kobe lakers'ı) gördük peki gsw neden bu kadar iğrenç bir takım? bence cevap oyuncularda..

  (bkz: draymond green): (bkz: bandwagoner)'ın sözlük tanımı olabilecek bir oyuncu. evet, takım için önemli bir parça ama kendi içinde yaşadığı ezikliği her zaman dışa vuruyor. gsw değil de başka bir takımda olsaydı/olsa kariyerinde all-star vb. büyük onur yaşamayacaktı. hatta bugün takımdan ayrılsa (bkz: harrison barnes)'a benzer bir kariyer yaşayacak.

  her maç rakiplere meydan okumaları gerçekten rahatsızlık edici, bugün durant-curry gölgesinde olmazsa ortalama bir takımı play-off iddiasına bile taşıyabilecek bir oyuncu değilken gelene atar gidene atar; babasının kucağında ..... bezliyken gelene geçene ananı .... diyen ahlaksız çocuk gibi. atarlarının bir anlamı olduğunu sanıyor ya da curry-durant olmazsa bir hiç olduğunu kendisi dahil herkesin bildiğini bilmiyormuş gibi davranmayı seviyor.

  (bkz: klay thompson): acıların çocuğu , hep isyankar, hapçı-çeteci bir imaj çizmeye çalışıyor ama hep babası yüzünden zamanında onu hep mahrumiyet içinde büyütmüş olmalı , küçükken yaşadığı acıları anlayamazsınız.

  işin dalgası bir yana konuşmalarını dinlerseniz kusma hissi yaşıyorsunuz,babası eski bir nba oyuncusu; kendi zamanında ortalama insanlara göre çok daha iyi ekonomik şartlar altında yaşamış bir insanın ne tür dertleri olabilir? bayağı ciddi dertleri olabilir ama nba'in politikasından dolayı nba oyuncuları kendi geçmişindeki ciddi sıkıntıları gizliyorlar (bkz: #69585363) k.thomson'a gelinceye kadar bir dünya gerçek sıkıntı yaşamış oyuncu var. lebron'a sert çocuk tribi çekecek kadar gerçek hayattan kopmuş durumda. o yüzden her konuşmasında, tavrında ağzına kürekle vurma isteği uyandırıyor.

  (bkz: kevin durant) : senelerin melek yüzlü oyuncusuydu ama okc ayrılığı sonrası gsw tercihi onu ciddi şekilde yıprattı,okuduğum kadarıyla bu hamle sonrası menajerine onu engellemediği için küfür bile etmiş/pişman olmuş ama iş işten geçti ve bütün basketbol severler onu nba'in katili olarak görüyor. r.westbrook'un bu durumdan yararlanma isteği ile iyice göze battı ve muhtemelen baskı altında olduğu için eski sempatik tavırları kayboldu. nba'in en sevilmeyen oyuncuları arasında.

  (bkz: stephen curry) : çocukluğundan beri hak ettiği değeri hiç görmedi (bkz: #68478039) ama demek ki bu ona o kadar koymuş ki son senelerde ego patlaması yaşıyor, eski efendi çocuk imajından bayağı uzaklaştı, yine de takımın da diğer oyunculara göre son derece sempatik kalıyor. (bkz: baz etkisi)

  (bkz: david west) : dört tane all-star oyuncu ve birçok değerli yan parçası olan takım yeterince güçlü değilmiş gibi bir de bunu takıma min. kontratla ekledi ki takıma katılmadan +10 milyon $ oyuncu opsiyonu vardı. nba'in içine eden bir başka oyuncu.

  (bkz: zaza pachulia) : gsw'nin ne olduğunu anlamak için anahtar oyuncu. senelerce nba'in en sempatik oyuncuları arasında ol ama gsw'e transfer olunca saçma açıklamaların, kasıtlı rakip sakatlamaların merkezindeki oyuncu ol. nba'in en nefret edilen oyuncuları arasında.

  (bkz: javale mcgee) : onun sevilmemesinin gsw ile alakası yok ama gsw tam olarak ona göre bir takım.
1188 entry daha

hesabın var mı? giriş yap