şükela:  tümü | bugün soru sor
50 entry daha
 • insanların sürekli cavs'ın kötü durumuna odaklandığı seri. halbuki ortada gsw'nin geçirdiği fecaat bir houston serisi var. onları bir mucize eseri elinden kaçıran rockets kadrosu cavs'dan iyi mi ki, biz bu serinin 4 maçta biteceğine inanalım?..

  insanlar hep "ama gsw'nin 4 all-star'ı var" diyor. iyi de... houston'ın da 4 all-star'ı yoktu ve gsw'yi 7. maça kadar sürüklediler.

  diyelim ki bir takım kuruyorsunuz; hangi yıldız ikiliyi tercih ederdiniz? harden/paul hatta +gordon mü, yoksa lebron/love mı? oturup bu sorunun cevabını tartışmayacağız herhalde. lebron ve love açık ara tercih edilir.

  geriye kalan oyunculara bakıyorsun, al birini vur ötekine. tucker, green, capela, ariza bir tarafta; korver, green, thompson, clarkson, jr bir tarafta.

  geleceğim nokta şu: houston ile cavs kadrosu arasında öyle büyük bir fark yok. rol oyuncularının istikrarından kaynaklanabilecek bazı noktalar da, daha iyi bir ikiliye sahip cavs'ın süper yıldızları tarafından kapanmayacak bir fark değil.

  peki öyleyse nedir kağıt üzerinde birbirine denk görünen iki takımdan birini gsw'yi 7 maça götüren ve diğerinin 4 maçta süpürüleceğine bizi inandıran.

  hayır koçlarda da bir fark yok. biri zaten koçluk görevinin yıldız oyuncusuna devretmiş lue, diğeri kronik loser d'antoni.

  üstelik (love'ın en geç ikinci maçta oynayacağını farz edersek) iguodala'nın eksikliğinin önemini insanlar tam anlayamıyorlar. ellerindeki tek gerçek lebron savunmacısı bu adam. geçen final serilerinin +/- istatistiğine baktığınızda hep bu adamı görüyorsunuz. eksikliğinin, gsw'yi bilhasssa cavs karşısında beklenenin çok üzerinde etkileme şansı var. adamın yerine looney başlıyor ilk beş. düşünün gerisini.

  fakat ortada büyük bir "ama" var elbette. o da lebrn james.

  eğer lebron doğru oynarsa, bu seri çok su kaldırır. her zamanki gibi yanlış oynarsa, seri 3 maçta bile biter. nba son maçı oynatmaz.
26 entry daha