şükela:  tümü | bugün
 • tanım: dekolte ve dar giyinerek gerçekleştirdikleri eylem.

  hepimizin malumu; hayvanlarda da olduğu gibi, kadın ve erkeğin de ilkel dürtülerinden biri üremektir.

  fakat şu noktada ayrılırlar: erkek, avcılık (yani en güzel görünümlü dişiyi elde etme) uğrunda mücadele etme güdüsüne sahipken; kadınlar ise en güzel gene sahip erkeği kendisine çekme eğilimindedir ve bu kendisine çekme işini gerçekleştirirken çeşitli yollara başvurur. tabiatta da sistem bu şekilde işler.

  yani özetle erkeğin cinsel dürtüsü kadının “üzerine gitmek”ken, kadının dürtüsü erkeği “üzerine çekmek”tir.

  mesela sapkın erkeklerin tecavüz teşebbüsü, istismara dayanan bir üreme girişimidir. bedensel taciz teşebbüsü ve sözlü laf atma girişimi de aynı dürtüden (kadının üzerine gitme dürtüsünden) gelir. bunların hepsi bastırılması gereken güdülerin bastırılmamalarından ötürü ortaya çıkan cinsel suçlardır.

  şimdi asıl mevzuya gelelim... peki kadınlarda cinsel suç nedir? kadın erkeğin üzerine gidemiyor ve tacizde bulunamıyor diye muaf mı?

  hayır. erkek, “üzerine git” dürtüsüne sahip olduğu gibi; kadın da “üzerine çek” dürtüsüne sahiptir ve bu dürtü ile karşı cinsi istismar eder. tabi erkeğin yaptığı gibi, kadının bu hareketi de teorik olarak suç hükmünü taşır ve sapına kadar ahlaksızlıktır. bir kadının, erkeğin cinsel ilgisini uyandıracak şekilde giyinmesi ve hareket etmesi, erkeklere karşı işlenmiş cinsel bir istismardır.

  her ne kadar toplum içerisinde yaygın bir hal alıp normalleşmiş olsa da hakikat budur. sırf toplumun normu halini aldı diye bir olgunun doğruluğu zedelenecek değildir.

  aksi halde kimse, o bin bir güçlükle içine sığdıkları daracık kıyafetlerin, suratlarını sürdükleri kilo kilo boyaların, botoksların, bakarken bile insana eziyet veren o topukluların izahını yapamaz.

  bu durumun böyle olmasından ziyade, sanki böyle değilmiş gibi davranılması beni çıldırtıyor.

  - kadınların cinsel obje olarak görülmesine karşıyım!
  + e peki bunu söylerken neden oranı buranı açıyorsun?
  - çünkü ancak bedenimi sergileyerek varolabilen ve insanların dikkatlerini üzerime çekmeyi başarabilen vasıfsız, meziyetsiz ve kifayetsiz bir et yığınıyım.

  gerçekleri söyledim, hadi şimdi günah keçisi ilan edileyim.

  tolstoy da, “kadın ruhu” isimli kitabında aynı hakikate parmak basar. kitabı alıp okumanız şiddetle tavsiye ederim

  twitter hesabım: https://mobile.twitter.com/mudaraa_
110 entry daha